Rogaška Helios Suns ABA 2

Četrtek, 31. 10. 2019, 20.00

DRUGA ABA LIGA, 5. KROG

​​​​​​Helios nasmejan, Rogaška razočarana

THUMB Helios Suns | Helios je prišel še do tretje zmage v drugi Aba ligi. | Foto Gašper Papež/Helios Suns

Helios je prišel še do tretje zmage v drugi Aba ligi.

Košarkarji Helios Suns so v tekmi 5. kroga lige Aba2 gostili Slobodo Tuzlo in zmagali z 91:73. Drugo slovensko moštvo v tem tekmovanju Rogaška je na gostovanju v Čačku pri vodilni ekipi Borac izgubilo z 61:91.

Helios je zabeležil tretjo zmago v letošnji sezoni, do odločilne prednosti pa je prišel v drugem polčasu. Prvi je bil namreč izenačen in se je končal z 39:39, prva četrtina je pripadla domačim, ki so vodili tudi za osem (20:12), druga gostom iz Tuzle. V tretji pa so domači košarkarji strnili obrambo, gostom so dovolili le 12 točk, sami pa so v napadu dosegli 27 točk, od tega jih je 13 dosegel Davor Konjević. V zadnjem delu igre so domači, ki so v prejšnjem krogu izgubili, tekmo mirno pripeljali do konca.

John Florveus je k zmagi prispeval 18 točk, Krešimir Radovčić in Konjević pa po 17.

Košarkarji Rogaške so so po zmagi v prejšnjem krogu tokrat morali priznati premoč Borcu in ostajajo pri dveh zmagah. Domači košarkarji so že v prvi četrtini pokazali, da jih bo težko premagati. Dobro minuto pred koncem prve četrtine so povedli za 14, do konca tekme pa vodstvo le še povečevali in na koncu visoko zmagali z 91:61. Najboljši strelec Rogaške je bil s 17 točkami sicer Ivan Miličević.

Naslednjo tekmo v ligi Aba2 bo Rogaška igrala 5. novembra, ko bo gostila Novi Pazar, Helios pa bo dva dni pozneje gostoval pri ekipi Spars.