stopničke kronometer Primož Roglič Primož Roglič

Nedelja, 20. 10. 2019, 17.03

Les Herbiers, kronometer narodov

Roglič za konec sezone tretji na kronometru v Franciji

1

Primož Roglič | Primož Roglič je zgodovinsko sezono sklenil s še enimi stopničkami. | Foto Reuters

Primož Roglič je zgodovinsko sezono sklenil s še enimi stopničkami.

Slovenski kolesarski as Primož Roglič je sezono končal s tretjim mestom na 38. kronometru narodov v francoskem Les Herbiersu. Zasavec, prvi Slovenec, ki se je v 38 izvedbah te dirke uvrstil na stopničke, je za 19 sekund zaostal za zmagovalcem in moštvenim kolegom pri ekipi Jumbo Visma, Nizozemcem Josom Van Emdnom.

Drugo mesto je zasedel Italijan Filippo Ganna, sicer bronast na letošnjem svetovnem prvenstvu, ki je bil na 46,3 kilometra dolgi progi osem sekund hitrejši od Rogliča.

Slovenski uspeh je zaokrožil Jan Tratnik, ki je na osmem mestu za zmagovalcem zaostal minuto in 28 sekund.

Na mesto pred njim se je uvrstil Danec Martin Toft Madsen, ki je naskakoval tretjo zaporedno zmago na tej preizkušnji.