Sobota, 26. 2. 2022, 16.10

Faun-Ardeche 2022

Primož Roglič na uvodni dirki sezone tik za Alaphilippom, zmaga pa Američanu

2

Primož Roglič | Primož Roglič je na prvi dirki sezone zasedel 26. mesto. | Foto Guliverimage

Primož Roglič je na prvi dirki sezone zasedel 26. mesto.

Američan Brandon McNulty (UAE Team Emirates) je zmagovalec 22. klasike Faun-Ardeche. Francosko preizkušnjo s startom in ciljem v Guilherand-Grangesu je odpeljal tudi slovenski as Primož Roglič (Jumbo-Visma), ki je za uvod v sezono zasedel 26. mesto.

Dvaintridesetletni Primož Roglič je prvo preizkušnjo v sezoni končal 1:44 minute za zmagovalcem, v sprintu skupine pa ni sodeloval in je v cilj pripeljal tik za Francozom Julianom Alaphilippom (Quick-Step Alpha Vinyl).

Slabih 169 km dolgo francosko dirko so zaznamovali predvsem napadi najboljših v zadnjih 30 km ter njihovo kasnejše spogledovanje, kar je omogočilo manjši skupini kolesarjev, da se je odlepila. Kot se je kasneje izkazalo, je bil to tudi odločilni trenutek na dirki.

Na vzponu Saint-Romain-de-Lerps je namreč McNulty pobegnil najbližjim zasledovalcem ter si pred Rogličevo skupino, v kateri je bil dejaven tudi Francoz Julian Alaphilippe (Quick-Step Alpha Vinyl), privozil dobro minuto naskoka.

Rogličeva skupina je lahko danes obračunala zgolj za nižja mesta, v ospredju pa je 23-letni Američan, sicer moštveni kolega Tadeja Pogačarja pri UAE Team Emirates, za četrto zmago v karieri v cilj pripeljal 45 sekund pred Belgijcem Maurijem Vansevenantom (Quick-Step Alpha Vinyl) in Američanom Seppom Kussom (Jumbo-Visma).

Drugi slovenski predstavnik na dirki Jan Polanc (UAE Team Emirates) je preizkušnjo končal na 36. mestu, za zmagovalcem pa je zaostal 3:53 minute. V tej sezoni je bila to že 14. dirka za 29-letnega člana UAE Team Emirates.

V nedeljo bo na vrsti še ena francoska enodnevna dirka, ki spada v rang 1. Pro. Na klasiki Drome na drugi strani doline bo na startu znova tudi Roglič.