Češka evropsko prvenstvo Tadej Pogačar Tadej Pogačar Izidor Penko

Petek, 13. 7. 2018, 16.47

Brno, Ep za mladince in mlajše člane

Penko evropski podprvak v vožnji na čas med mlajšimi člani

Slovenski kolesar Izidor Penko je na evropskem prvenstvu v Brnu na Češkem osvojil drugo mesto v vožnji na čas med mlajšimi člani. Na 24 kilometrov dolgi trasi je Penka premagal le Italijan Edoardo Affini, ki je bil hitrejši za 25,7 sekunde. Bronast je bil Avstrijec Markus Wildauer, zaostal je 31,7 sekunde. Drugi Slovenec Tadej Pogačar je bil 16., za Affinijem je zaostal 1:35,9 minute.

"Rezultata nisem pričakoval. Kronometer je bil težek, ampak na takšnih se navadno dobro peljem. A res nisem pričakoval takega rezultata glede na formo. Očitno sem se dobro spočil," je povedal Penko, ki je nedavno na sredozemskih igrah v Tarragoni osvojil bron. Tudi takrat je bil najboljši Affini.

"Sredozemske igre so bile nekakšna generalka, avdicija za EP"

"Res je, že takrat sem pokazal, da sem na pravi poti. Je pa bila tam bistveno slabša konkurenca. Sredozemske igre so bile nekakšna generalka, avdicija za EP," je nadaljeval Penko.

Njegov naslednji cilj bo septembrsko svetovno prvenstvo, kjer bo prav tako stavil na vožnjo na čas. "SP je od začetka leta prioriteta, ves čas smo govorili o tem, le na glas ne," je priznal Penko.

Doslej sta pred Penkom medalje na EP v vožnji na čas osvojila Janez Brajkovič in Jure Zrimšek. Oba sta prikolesarila do srebra in brona. Slovenija je na prvenstvenih stare celine po zaslugi Penka zdaj pri 11 medaljah.