Richard Carapaz Rigoberto Uran Domen Novak Dirka po Švici

Sobota, 12. 6. 2021, 22.29

DIRKA PO ŠVICI, 7. ETAPA

Odličen kronometer Urana, Carapaz zadržal vodstvo

Rigoberto Uran | Rigoberto Uran je v preteklosti nastopal tudi na dirki po Sloveniji. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Rigoberto Uran je v preteklosti nastopal tudi na dirki po Sloveniji.

Na kolesarski dirki svetovne serije po Švici je bil v sedmi etapi na sporedu 23,2 kilometra dolg kronometer. Nekoliko presenetljivo prepričljivo ga je dobil kolumbijski veteran Rigoberto Uran (EF Education-Nippo), ki je bil razred zase, saj je drugouvrščenega Francoza Juliana Alaphilippa premagal kar za 40 sekund. Tretje mesto je zasedel domačin Gino Mäder, zaostal je 54 sekund.

Vodilni v skupnem seštevku, Ekvadorec Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), je z enakim zaostankom kot Švicar zasedel četrto mesto, njegov čas pa je zadostoval, da je pred Rigobertom Uranom ubranil 17 sekund prednosti. Julian Alaphilippe je zdaj tretji, na četrto pa je s tretjega padel Nemec Maximillian Schachmann, na peto pa z drugega Danec Jakob Fuglsang.

Peti je bil danes povratnik na dirke, moštveni kolega Primoža Rogliča pri ekipi Jumbo-Visma, Nizozemec Tom Dumoulin.

Na progi, ki je v prvem delu potekala navzgor, v drugem pa navzdol, se je kot edini Slovenec na dirki preizkusil Domen Novak (Bahrain Victorious), zasedel je 95. mesto, za zmagovalcem je zaostal pet minut in šest sekund. V skupnem seštevku je na 110. mestu.

Sveta gora 2021
Sportal Navijaška kulisa: že ob 3.30 odrinili s Koroške, da bi doživeli spektakel #video