RENEWI TOUR, 4. ETAPA

Mohorič tokrat neuspešno lovil bonifikacijske sekunde, zmaga Avstralcu

Matej Mohorič | Matej Mohorič v skupnem seštevku Renewi Toura ostaja med najboljšo deseterico. | Foto Guliverimage

Matej Mohorič v skupnem seštevku Renewi Toura ostaja med najboljšo deseterico.

Avstralec Sam Welsford (DSM-firmenich) je zmagovalec četrte etape kolesarske dirke Renewi Tour. Na trasi od Beringena do Peerja (179,4 km) je bil najboljši v sprintu glavnine. Varno je med najboljšimi etapo končal tudi slovenski as Matej Mohorič, ki se mu obeta uvrstitev med deseterico v skupnem seštevku.

Matej Mohorič
Sportal Teunissenu tretja etapa, Mohorič znova med 10

Ubežniki v predzadnji etapi kljub nekaterim poskusom niso imeli pravih možnosti, zato je etapo pričakovano odločil sprint glavnine. V njem je bil za prvo zmago v svetovni seriji najhitrejši 27-letni Sam Welsford. Zanj je bila to peta zmaga v karieri.

Drugo mesto je zasedel Nizozemec Olav Kooij (Jumbo-Visma), tretji pa je bil Belgijec Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck).

Kot vedno na dirki po Beneluksu oziroma zdaj Renewi Touru se je v zelenem kilometru odvil tudi boj za bonifikacijske sekunde. Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je poskušal, a se ni dokopal do kakšne sekunde, etapo je nato sklenil na 17. mestu.

V skupnem seštevku še naprej vodi Belgijec Tim Wellens (UAE Team Emirates). Mohorič, edini slovenski predstavnik na dirki, je v razvrstitvi zanesljivo zadržal mesto med najboljšo deseterico, še naprej pa za Wellensom zaostaja 33 sekund. Na dirki po Beneluksu je 28-letnik iz Podblice v skupnem seštevku slavil pred petimi leti, pred dvema pa dosegel še etapno zmago.

V nedeljo bo na vrsti še zadnja etapa od Riemsta do Bilzna (187,3 km) s številnimi kratkimi vzponi, ki bi še lahko premešala vrstni red na vrhu.