Tour de France Tour de France Dirka po Franciji za ženske Liane Lippert

Dirka po Franciji (Ž), 2. etapa

Liane Lippert dobila drugo etapo, Lotte Kopecky ostaja v vodstvu

Liane Lippert | Liane Lippert je dobila drugo etapo. | Foto Guliverimage

Liane Lippert je dobila drugo etapo.

Nemka Liane Lippert (Movistar) je zmagovalka druge etape ženske izvedbe kolesarske dirke po Franciji. V ciljnem sprintu je po 151 kilometrih med Clermont-Ferrandom in Mauriacom premagala Belgijko Lotte Kopecky (SD Works), ki je ostala v rumeni majici vodilne. Edina Slovenka na dirki Špela Kern (Cofidis) je etapo končala v ozadju.

Kopecky, zmagovalka prve etape, je brez težav zadržala skupno vodstvo, kjer ima zdaj 49 sekund naskoka pred današnjo etapno zmagovalko.

Današnjo etapo, ki jo je motilo slabo vreme z dežjem, je zaznamovalo tudi več padcev. Na tleh se je zaradi spolzkih cest znašla tudi nizozemska zvezdnica Annemiek van Vleuten, a je lahko nadaljevala; slabše jo je odnesla njena rojakinja Eva van Agt, ki se je nekaj kilometrov pred ciljem po padcu zaletela v varnostno ograjo. Za zdaj še ni znano, kako hude so posledice padca.

Tretja je danes ciljno črto prečkala Italijanka Silvia Persico (UAE). Kern je preizkušnjo končala na 147. mestu z več kot 26 minutami zaostanka.

Skupno je na tretjem mestu zdaj Južnoafričanka Ashleigh Moolman (AG Insurance - Soudal Quick-Step), ki ima za vodilno Belgijko 59 sekund zaostanka. Kern, ki je bila po prvi etapi 60., je v seštevku izgubila 80 mest in je zdaj 140. s skoraj pol ure zaostanka.

V torek čaka kolesarke tretja etapa med krajema Collonges-la-Rouge in Montignac-Lascaut, dolga 147 kilometrov.

Sportal Matej Mohorič o tem, zakaj so ga po zmagi na Touru preplavila tako močna čustva