Domen Novak Luka Mezgec Jumbo-Visma Jan Polanc Primož Roglič Primož Roglič Pariz - Nica

Petek, 11. 3. 2022, 16.17

Dirka Pariz−Nica, 6. etapa

Junaška predstava Francoza, Roglič ostaja varno v rumenem

Primož Roglič | Primož Roglič ostaja v vodstvu na dirki Pariz−Nica. | Foto Guliverimage

Primož Roglič ostaja v vodstvu na dirki Pariz−Nica.

Francoz Mathieu Burgaudeau (TotalEnergies) je zmagovalec šeste etape dirke Pariz−Nica. Napadel je deset kilometrov pred ciljem 214-kilometrske etape od Courthezona do Aubagneja in ciljno črto prečkal le nekaj metrov pred napadajočimi sprinterji. Luka Mezgec (BikeExchange) je bil šesti, Primož Roglič pa 24. in je zadržal skupno vodstvo. Jan Polanc (UAE Emirates) je danes odstopil.

Burgaudeau je napadel deset kilometrov pred ciljem, si privozil že okoli 20 sekund prednosti pred zasledovalci, do cilja pa mu je uspelo ubraniti le še nekaj metrov. Drugo mesto je danes zasedel Danec Mads Pedersen (Trek Segafredo), tretje pa Rogličev moštveni kolega pri Jumbo-Vismi Belgijec Wout Van Aert. Burgaudeau je prišel do svoje prve zmage med profesionalci.

Luka Mezgec (BikeExchange Jayco) je bil šesti, Primož Roglič pa 24. Oba sta v cilj prišla v času zmagovalca. Roglič je tako v skupnem seštevku ohranil 39 sekund prednosti pred Britancem Simonom Yatesom (BikeExchange Jayco).

Domen Novak (Bahrain Victorious) je v cilj prišel dve minuti in 19 sekund za zmagovalcem in osvojil 64. mesto, Jan Polanc (UAE Emirates) pa je odstopil 57 kilometrov pred ciljem današnje etape.

Jutri kolesarje čaka 155,5-kilometrska sedma etapa. Začela se bo v Nici, končala pa na vrhu klanca prve kategorije Col de Turini. Še prej pa bodo morali kolesarji premagati Cote de Coursegoules, klanec druge kategorije.

Sportal Tadej Pogačar ugnal vso konkurenco in prevzel vodstvo!