Monika Hrastnik

Sobota, 4. 9. 2021, 14.27

svetovni pokal v gorskem kolesarstvu, spust, lenzerheide

Hrastnikova v Švici ni bila najbolj razpoložena

Monika Hrastnik | Monika Hrastnik je v Švici prikolesarila na osmo mesto. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Monika Hrastnik je v Švici prikolesarila na osmo mesto.

Najboljša slovenska gorska kolesarska Monika Hrastnik je v spustu za svetovni pokal v švicarskem Lenzerheideju končala na osmem mestu. Najboljša je bila svetovna prvakinja, Francozinja Myriam Nicole. To je za Hrastnikovo najslabša uvrstitev v sezoni svetovnega pokala, v skupnem seštevku pa še naprej ostaja na petem mestu.

Sedemindvajsetletnica danes ni bila blizu najboljšim, pri vseh vmesnih časih je precej zaostala in ciljno črto prečkala s časom 3:23,783 minute. S tem je za 13,122 sekunde zaostala za zmagovalko Nicolovo.

Francozinja je bila danes spet premočna za tekmice, drugouvrščeno Britanko Tahnee Seagrave je prehitela za 2,662 sekunde, tretjo Avstrijko Valentino Höll pa kar za 6,115 sekunde.

Hrastnikova je v letošnji sezoni stala na stopničkah v avstrijskem Leogangu, ko je bila tretja, v Les Getsu v Franciji je bila peta, v domačem Mariboru pa četrta. Na svetovnem prvenstvu je prav tako zasedla četrto mesto, slavila pa je naslov evropske prvakinje v Mariboru.

Pri moških Slovenca izpadla v kvalifikacijah

Danes so v švicarskem športnem središču izvedli še moški spust, najhitrejši pa je bil Francoz Loris Vergier. Popolno francosko slavje sta dopolnila Loic Bruni na drugem in Thibaut Daprela na tretje mestu. Slovencev ni bilo v finalu.

V petkovih kvalifikacijah sta izpadla Žak Gomilšček (86.) in Luka Berginc (90.). Na tekmah za svetovni pokal v finalu namreč nastopa 60 najboljših iz kvalifikacij.

Jutri na delu še Žakljeva

V nedeljo bosta v Lenzerheideju še preizkušnji v olimpijskem krosu. V ženski konkurenci bo nastopila Tanja Žakelj, v moški pa Slovencev ne bo.

V petek so tekmovali kolesarji v sprinterskem krosu, slavila pa sta Brazilec Henrique Avancini in Švedinja Jenny Rissveds. Slovencev ni bilo na startu.