Portugalska Jure Žabjek spust gorsko kolesarstvo svetovni pokal Monika Hrastnik

Nedelja, 1. 11. 2020, 17.40

Lousa, svetovni pokal v spustu

Hrastnikova na zadnji tekmi svetovnega pokala peta

Monika Hrastnik - MB2019 | Monika Hrastnik je svetovni pokal sklenila s petim mestom na Portugalskem. | Foto Grega Valančič/Sportida

Monika Hrastnik je svetovni pokal sklenila s petim mestom na Portugalskem.

Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik je na zadnji tekmi svetovnega pokala v spustu v tej sezoni v portugalski Lousi osvojila peto mesto. V močno skrajšani sezoni gorskega kolesarstva je to izenačena najboljša uvrstitev 26-letnice iz okolice Mozirja.

Hrastnikova je danes na drugi tekmi na Portugalskem za zmagovalko zaostala 5,684 sekunde. Slavila je Francozinja Marine Cabirou, ki je bila najboljša tudi v seštevku sezone. Drugo mesto je danes osvojila Nemka Nina Hoffmann, tretja pa Britanka Tahnee Seagrave.

Hrastnikova je za stopničkami zaostala dobre tri sekunde. V letošnji sezoni je v Mariboru na dveh tekmah osvojila peto in šesto mesto, na prvi portugalski preizkušnji v petek pa je bila sedma. Največji uspeh je v tej sezoni dosegla z bronom na svetovnem prvenstvu v avstrijskem Leogangu.

Zadnjo moško preizkušnjo sezone je dobil Francoz Loic Bruni pred Južnoafričanom Gregom Minnaarjem (+ 0,170) in Britancem Mattom Walkerjem (+ 1,415). Jure Žabjek ni ponovil kvalifikacijske vožnje, ki jo je končal na 16. mestu. Danes je bil 40., za zmagovalcem pa je zaostal 8,953 sekunde.

Sportal Hrastnikova v okrnjeni konkurenci 7. na Portugalskem, Žabjek 33.