Jan Polanc Ethan Hayter Dirka po Romandiji

Četrtek, 28. 4. 2022, 18.01

Dirka po Romandiji, 2. etapa

Hayterju še druga etapna zmaga na Romandiji

Ethan Hayter | Ethan Hayter je dobil še drugo etapo letošnje Dirke po Romandiji. | Foto Guliverimage

Ethan Hayter je dobil še drugo etapo letošnje Dirke po Romandiji.

Britanski kolesar Ethan Hayter je dobil še svojo drugo etapo na dirki po Romandiji. Potem ko je bil najboljši v prologu, je tokrat v drugi, 168,2 kilometra dolgi etapi s startom in ciljem v Echallensu dobil tudi sprint večje skupine. V njem je kolesar ekipe Ineos-Grenadiers premagal Španca Jona Aberasturija in Kolumbijca Fernanda Gavirio.

Zadnjemu je v boju za najvišja mesta pomagal njegov moštveni kolega pri ekipi UAE Emirates Jan Polanc, ki je v cilj prišel v času zmagovalca, zasedel je 48. mesto.

V skupnem seštevku je vodstvo obdržal kolesar Jumbo-Visme, Avstralec Rohan Dennis, ki ima 14 sekund prednosti pred Avstrijcem Felixom Grossschartnerjem in 18 pred Švicarjem Maurom Schmidom. Polanc je z zaostankom minute in 53 sekund na 52. mestu.

Triindvajsetletni Hayter je dosegel svojo 13. zmago v karieri in tretjo letošnjo. Zanjo se mora zahvaliti ekipni taktiki, Ineos je v zadnjih 50 kilometrih narekoval močan ritem in se s tem znebil nekaterih sprinterskih specialistov.

Etapa ni bila med najtežjimi na dirki, vsebovala je samo en kategorizirani vzpon, še ta pa je bil tretje kategorije. Podobne zahtevnosti bo tudi tretja etapa, zato pa bosta težji četrta in peta, zadnja etapa.

Sportal Hayterju prolog v Romandiji, Polanc za uvod 37.