Ethan Hayter Jan Polanc Dirka po Romandiji

Dirka po Romandiji, prolog

Hayterju prolog v Romandiji, Polanc za uvod 37.

Ethan Hayter | Prolog je pripadel Ethanu Hayterju. | Foto Guliverimage

Prolog je pripadel Ethanu Hayterju.

V Lozani se je s prologom začela 75. kolesarska dirka po Romandiji. Uvodno dejanje, 5,1 kilometra dolga vožnja na čas je pripadla britanskemu državnemu prvaku, kolesarju ekipe Ineos-Grenadiers Ethanu Hayterju, ki je bil za štiri sekunde hitrejši od nekdanjega svetovnega prvaka v tej disciplini, Avstralca Rohana Dennisa (Jumbo-Visma).

Deset sekund je na tretjem mestu zaostal Avstrijec Felix Grossschartner (Bora-hansgrohe), četrti pa je bil branilec naslova skupnega zmagovalca Britanec Geraint Thomas, tudi njegov zaostanek je znašal deset sekund.

Edini slovenski predstavnik na dirki svetovne serije je Jan Polanc, v prologu je z zaostankom 23 sekund zasedel 37. mesto. Slovenski reprezentant bo na šestdnevni preizkušnji bržkone pomagal svojim kapetanom, od katerih je bil najhitrejši Španec Juan Ayuso, z zaostankom 14 sekund je zasedel deseto mesto.

Sportal Francoz ogorčen: Nisem kriv za množičen padec, komentarji bolijo!