7 let, 12 mesecev

Chicago

Četrtek, 28. 2. 2013, 21.20

Vodilni Chicago ostaja nedotakljiv: 17. zmaga v sezoni

V noči na petek v ligi NHL je najboljša ekipa Chicago Blackhawks gostovala pri St. Louisu in zmagala s 3:0. To je bila že njihova 17 zmaga v sezoni.

Carolina je v severnoameriški hokejski ligi NHL v derbiju vzhodne konference visoko premagala Pittsburgh s 4:1. Čeh Jiri Tlusty je za zmago prispeval dva gola in podajo, Eric Stal pa je dosegel gol in dve podaji. Chicago, vodilna ekipa zahodne konference, je v St. Louisu slavila s 3:0, izkazal pa se je Jonathan Toews z dvema zadetkoma.

Hokejisti Chicaga so vpisali sedmo zmago v nizu in skupno 17., sicer pa so na vseh 20 tekmah vpisali vsaj točko, kar je absolutni rekord v ligi NHL. "Vem, da ne bomo kar nadaljevali niz neporaženosti in da bodo prišli tudi porazi, vendar pa se zdaj v tem trenutku lahko prepustimo veselju," je bil realističen Ray Emery.

Toronto je šele v podaljšku premagal New York Islanders s 5:4. Zmagoviti gol je dosegel Dion Phaneuf, vidno predstavo pa je prikazal njegov soigralec Nazem Kadri s tremi goli. Detroit je na krilih 26 obramb rezervnega vratarja Jonasa Gustavssona slavil v San Joseju, zmagoviti gol pa je v tretji seriji kazenskih strelov dosegel Damien Brunner.

Na drugih tekmah so bili doseženi naslednji izidi: New York Rangers - Tampa Bay Lightning 4:1, Boston Bruins - Ottawa Senators 2:1, Florida Panthers - Buffalo Sabres 3:4 (kazenski streli), Winnipeg Jets - New Jersey Devils 3:1, Dallas Stars - Edmonton Oilers 1:5, Phoenix Coyotes - Minnesota Wild 3:4 in Colorado Avalanche - Calgary Flames 5:4.