22. 5. 2013,
12.00

Jan Muršak

Sreda, 22. 5. 2013, 12.00

Jana Muršaka pred selitvijo v KHL čaka še nekaj tekem v AHL. Z Grand Rapids so po preobratu ugnali Toronto in se uvrstili v konferenčni finale, v katerem jim bo nasproti stala Oklahoma City Barons.

Na šesti tekmi konferenčnega polfinala zahodne konference med Muršakovim Grand Rapids Griffins in Toronto Marlies je v 50. minuti (Toronto je vodil s 3 : 1) vse kazalo na slavje slednjih in izenačenje polfinalne serije na 3 : 3. Nato pa so Rapids v dobrih petih minutah zrežirali preobrat, prišli do četrte zmage in si zagotovili konferenčni finale. Za znižanje zaostanka je najprej poskrbel prav naše gore list, ki je preigral vseh pet nasprotnikovih igralcev in z "backhandom" premagal Drewa MacIntyra. Po slabih tridesetih sekundah so spet ''udarili'', izenačil je Tomas Tatar. Zmagoviti zadetek je prišel štiri minute pred koncem tekme, ko je po podaji Pesničana zmago in finale zahoda prinesel Luke Glendening. Razmerje v strelih, 31 : 18, zgovorno govori v prid Grand Rapids, ki so še tretjič v zadnjih štirih tekmah kanadskim nasprotnikom "dovolili" manj kot 20 strelov. Muršak, Tatar in Glendening so bili izbrani za najboljše igralce zadnjega polfinalnega obračuna.

V konferenčnem finalu se bodo Jan Muršak in druščina srečali s hokejisti Oklahoma City Barons, finalna serija zahoda, v kateri igrajo na štiri zmage, po sistemu 2-3-2, se bo začela v petek na domačem terenu Grand Rapids Griffins. Oklepniki Oklahome so v konferenčnem polfinalu s 4 : 1 v zmagah izločili vodilno moštvo rednega dela Texas Stars.