6 let, 7 mesecev

Slovan Bratislava Gašper Krošelj Žiga Jeglič Rok Tičar Medveščak Zagreb liga KHL

Torek, 22. 9. 2015, 10.12

Tičar mož odločitve, Medveščak končal negativni niz (video)

Hokejisti Slovana Bratislave so z zadetkom Roka Tičarja v podaljšku s 3:2 premagali nasprotnike iz Rige. Medveščak, v ekipo se je vrnil prvi vratar Danny Taylor, je s 3:1 ugnal Vitjaz Podolsk.

Latvijci so v slovaški prestolnici povedli z golom Laurisa Darzinsa v 35. minuti, a sta Milan Bartovic in Lukas Kaspar v 49. minuti razveselila dobrih 7.500 gledalcev in popeljala Slovan v vodstvo. To je trajalo vse do 54. minute, ko je Rigin Mikels Redlihs izenačil in priskrbel podaljšek. V zadnji minuti podaljšane igre je zmago priigral Rok Tičar (video), med podajalca pri zmagovitem zadetku se je vpisal tudi Žiga Jeglič.

Uspešni so bili tudi oklepniki Medveščaka, ki so po šestih zaporednih porazih le zmagali. Pred domačimi gledalci so strelsko nadvladali (razmerje strelov 44:18) in s 3:1 premagali peto moštvo zahoda Vitjaz Podolsk. Med vratnici zagrebškega kluba se je po treh tednih odsotnosti zaradi poškodbe vrnil prvi čuvaj mreže Danny Taylor, Gašper Krošelj je bil drugi vratar.

Slovan zaseda osmo mesto zahoda in bo v sredo palice v gosteh prekrižal z drugim Jokeritom, Medveščak je deveti, v sredo ga čaka gostovanje v Rigi.