SP v HOKEJU, DIVIZIJA I, SKUPINA A, 2. DAN (TIVOLI)

Risi so se ustavili šele pri devetih golih

slovenska hokejska reprezentanca Romunija | Slovenci so zanesljivo premagali Romune. | Foto Domen Jančič/HZS

Slovenci so zanesljivo premagali Romune.

Drugi tekmovalni dan svetovnega prvenstva v hokeju drugega kakovostnega razreda v Tivoliju je slovenska reprezentanca prišla še do druge zmage, ko je bila kar z 9:1 boljša od Romunije. Ta je odigrala prvo tekmo na letošnjem prvenstvu. V prvi tekmi dneva so se Madžari namučili z Litvo in jo premagali z 2:1.

slovenska hokejska reprezentanca Romunija
Sportal Romuni zdržali le eno tretjino

Slovenska hokejska reprezentanca se po zanesljivi uvodni zmagi proti Litvi (4:2), ki je ob koncu torkovega srečanja izkoristila slovensko nezbranost in kozmetično omilila poraz, pravkar meri še z Romunijo. Ta se je v prvi tretjini izkazala za tršega nasprotnika od pričakovanj, risi so sicer v deveti minuti povedli z zadetkom Žige Jegliča, a so le tri minute kasneje Romuni odgovorili, za izenačenje pa je poskrbel Rus z romunskim potnim listom Jevgenij Skačkov.

V drugi tretjini so risi pokazali pravi obraz, na ledu so povsem zagospodarili, Romune stisnili v njihovo tretjino ter jim napolinli mrežo. Miha Verlič je poskrbel za vodstvo v 24. minuti, dobro minuto kasneje je zadel Jeglič, pa nato še Ken Ograjenšek, Luka Maver, še enkrat Verlič, tik pred koncem tretjine pa še Tadej Čimžar. Po njegovem zadetku sta si sodnika vzela precej časa za ogled posnetka, vprašanje je bilo, če je zadnji gol padel še pred koncem tretjine, mreža se je namreč zatresla ob zvoku sirene. Zadetek so priznali in drugo tretjino so Slovenci dobili s 6:0.

Žiga Jegličje bil izbran za najboljšega igralca na slovenski strani, dosegel je dva zadetka in tri podaje. | Foto: Domen Jančič/HZS Žiga Jegličje bil izbran za najboljšega igralca na slovenski strani, dosegel je dva zadetka in tri podaje. Foto: Domen Jančič/HZS

V zadnji tretjini je Rok Tičar v 44. minuti zadel s kazenskega strela, končni izid pa je v 51. minuti postavil Verlič, od katerega se je plošček po strelu Klemna Pretnarja odbil v romunski gol. Po tem so risi stopili s pedala za plin in tekmo le še mirno pripeljali h koncu. V zadnji tretjini je slovenska vrata branil Matija Pintarič, Gašper Krošelj, ki je tekmo začel, je po drugem odmoru zaradi poškodbe ostal v slačilnici.

Madžari strli Litvo

Bolj živahno kot na uvodni slovenski tekmi proti Litvi je bilo na tribunah Tivolija v torek na dvoboju med Madžarsko in Južno Korejo, vzhodni sosedi imajo v Ljubljani bučno podporo navijačev, ki naj bi kupili okoli 800 kompletov vstopnic. Danes so znova prišli na svoj račun, njihovi hokejisti pa so po zanesljivi zmagi nad azijsko reprezentanco (5:1), tokrat nekoliko težje, z 2:1 premagali še trdoživo  Litvo.

Madžari so se namučili z Litvo. | Foto: Martin Metelko/HZS Madžari so se namučili z Litvo. Foto: Martin Metelko/HZS

Slovenci so po visoki zmagi na prvem mestu prehiteli Madžare. Sosedi bosta po prostem četrtku v petek ob 19. uri odigrali enega ključnih obračunov za končno prvo mesto. V elito napredujeta zmagovalec in drugouvrščena reprezentanca.

SP divizija I, skupina A, 2. dan (Tivoli)*

Sreda, 4. maj
Romunija : Slovenija 1:9 (1:1, 0:6, 0:2)
0:1 Jeglič (PP1, Ograjenšek, Urbas, 9.), 1:1 Skačkov (PP1, Peter, Borisenko, 12.), 1:2 Verlič (Urbas, Jeglič, 24.), 1:3 Jeglič (Urbas, Pretnar, 25.), 1:4 Ograjenšek (PP1, Jeglič, Gregorc, 33.), 1:5 Maver (Tomaževič, Gregorc, 36.), 1:6 Verlič (Urbas, Jeglič, 40.), 1:7 Čimžar (Ograjenšek, 40.), 1:8 Tičar (kazenski strel, 44.), 1:9 Verlič (Pretnar, Urbas, 51.)
Poročilo s tekme.
Izjave po tekmi.

Litva : Madžarska 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
0:1 Sebok (Kulmala, 1.), 0:2 Hari (kazenski strel, 24.), 1:2 Alisauskas (Krakauskas, Cizas, 28.)

Slovenija : Litva 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Strelci: 1:0 Verlič (Jeglič, Urbas, 14.), 2:0 Kuralt (Podlipnik, Tičar, 22.), 3:0 Tomaževič (Koblar, Maver, 30.), 4:0 Koblar (Maver, Podlipnik, 53.), 4:1 Bendziuš (Bosas, 56., PP1), 4:2 Krakauskas (Kumeliauskas, 60.)
Kazenske minute: Slovenija 6, Litva 6
Streli: Slovenija 48, Litva 20

Postava Slovenije: Pintarič, Krošelj; Pretnar, Gregorc, Jeglič, Urbas (A), Verlič; Podlipnik, Robar (C), Tičar (A), Sabolič, Kuralt; Magovac, Štebih, Ograjenšek, Pance, Čimžar; Koblar, Maver, Tomaževič. Selektor: Kopitar
Postava Litve: Pavliukov, Armalis; Alisauskas (C), Jasinevicius, Cetverak, Cizas (A), Gintautas; Gusevas, Rumsevicius, Kaleinikovas, Grinius, Krakauskas; Krukovski, Cypas, Noreika, Kumeliauskas, Bosas; Stankius, Kudrevicis, Bendzius, Krasnilnikovas, Binkulis. Selektor: Ron Pasco

Madžarska : Južna Koreja 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
1:0 Fejes (Papp, Nagy, 7.), 2:0 Sofron (Garat, Erdely, 8.), 3:0 Erdely (Sofron, 24.), 4:0 Erdely (Terbocs, Hari, 28.), 5:0 Erdely (Sziranyi, Hari, 31.), 5:1 S. Kim (W.J.Kim, J. Ahn, 58.)

*V elito napredujeta prvo- in drugouvrščena reprezentanca.