Svetovno prvenstvo elitne divizije, 7. dan

Danci pokleknili pred Finci, Čehi odpravili Latvijce, Švedi so se znesli nad Avstrijo

0,24

termometer

Švedska Norveška SP v hokeju 2019
Švedi, ki lovijo tretji zaporedni naslov svetovnih prvakov, so danes zanesljivo opravili še z Avstrijci. Foto: Reuters

Na popoldanskih tekmah sedmega dne svetovnega hokejskega prvenstva na Slovaškem sta se novih zanesljivih zmag veselili reprezemtanci Švedske in Kanade. Slednji so v Košicah s 5:2 ugnali Francoze, branilci naslova Švedi pa so se v Bratislavi znesli nad Avstrijci in jih premagali z 9:1. V večernih tekmah so zmagali Finci in Čehi, a sta tako Danska kot Latvija svoji koži prodali drago.

Najvišjo zmago na tem prvenstvu do zdaj so dosegli Rusi, ki so z 10:0 premagali Italijo. To so z 9:0 premagali tudi Švicarji, prav tako z 9:0 pa še Danci Veliko Britanijo, naslednja dva najvišja izida pa so postavili prav Švedi, z 9:1 so ugnali že sosede Norvežane, danes pa še Avstrijce.

Kanadčani so do tretje zmage na prvenstvu prišli proti Franciji, ki so jo premagali s 5:2. Javorjevi listi so zdaj z devetimi točkami drugi v skupini A.

Danci in Latvijci pokazali zobe, nato pa ...

V skupini A so Finci prišli do tretje zmage, ki jih uvršča na drugo mesto za vodilno in še neporaženo Nemčijo. Finci so tokrat s 3:1 prenagali Dance, ki pa so se izkazali za sila trde tekmece. Danci so na tekmi zadeli prvi, potem so Finci poskrbeli za preobrtat, spet pa je zadel 18-letni Kaapo Kakko,

V Bratislavi so tretjo zmago vknjižili Čehi, a so po prvi tretjini tekme z Latvijo zaostajali za dva gola. Čehi so se nato zbrali, že v drugi tretjini izid obrnili v vodstvo s 4:2, na koncu pa slavili zmago s 5:3.

Sistem tekmovanja

Iz elite bosta po predtekmovanju izpadli najslabši reprezentanci iz vsake skupine, ki ju bosta prihodnje leto na SP v Švici nadomestila Kazahstan in Belorusija, prvak in podprvak letošnjega prvenstva divizije I-A. Švica kot gostiteljica SP 2020 ne more izpasti. Najboljše štiri reprezentance skupin A in B se bodo pomerile v četrtfinalu, zmagovalka skupine A s četrto iz skupine B, druga iz A s tretjo iz B ...