PRIPRAVLJALNA TEKMA, SLOVENIJA – ITALIJA, BLED

Znani so potniki za svetovno prvenstvo #video

Slovenija Italija hokej | Slovenski hokejisti so bili v generalki pred začetkom SP uspešnejši od Italijanov. | Foto Peter Podobnik / Sportida

Slovenski hokejisti so bili v generalki pred začetkom SP uspešnejši od Italijanov.

Slovenska hokejska reprezentanca je na zadnjem pripravljalnem srečanju pred svetovnim prvenstvom B-skupine, ki ga bo med 29. aprilom in 5. majem gostil Kazahstan, na Bledu premagala Italijane. V sredo so izgubili z 2:3, danes pa je bil rezultat obrnjen. Slovenci so zaostajali z 0:2, a priredili preobrat. Selektor Ivo Jan je po zadnji finalni tekmi državnega prvenstva, po kateri se je naslova prvaka veselila Olimpija, sporočil končni seznam potnikov za svetovno prvenstvo.

Gašper Krošelj
Sportal Gašper Krošelj brez SP: Ni mi lahko, a poškodba ni nedolžna

Varovanci selektorja Iva Jana, ta se je moral spopasti z nemalo odpovedmi (Jan Muršak in Aleš Mušič sta končala reprezentančno pot, Mitja Robar kariero, poškodovani so Jan Urbas, Žiga Jeglič, Rok Tičar, Gašper Krošelj), so v četrtek še enkrat prekrižali palice z Italijani in se jim maščevali za sredin poraz z 2:3. Italijani so tudi tokrat bolje začeli, vodili že z 2:0, v zadnjem delu pa so Slovenci zabili tri zadetke in na generalki pred SP zmagali s 3:2.

Fotogalerija z druge tekme med Slovenijo in Italijo:

1 / 32

V prvi tretjini ni bilo zadetkov

Slovenci, ki so v vratih začeli z Matijo Pintaričem, so bili v prvi tretji nevarnejši nasprotnik, a je italijanski vratar Marco de Filippo Roja ostal nepremagan. Kapetan Anže Kopitar in soigralci so imeli v prvih 20 minutah dvakrat prednost igralca več, a je niso izkoristili.

Po dveh tretjinah ni kazalo najbolje. | Foto: Peter Podobnik / Sportida Po dveh tretjinah ni kazalo najbolje. Foto: Peter Podobnik / Sportida

Prvi zadetek je padel v drugi tretjini. V 26. minuti je po podaji Stefana Marchettija Pintariča premagal Ivan Deluca. Slovenski hokejisti so krenili po izenačenje, a brez uspeha.

Italijani povedli z 2:0, nato pa ...

Italijani so na začetku sklepnega dela izkoristili prednost igre z igralcem več in prek Marca Insama povedli z 2:0, a to je le razjezilo Slovence, ki so v nadaljevanju stopili na plin. Visoko prednost gostov je že dve minuti pozneje znižal Ken Ograjenšek, na 2:2 je v 54. minut po lepi podaji Jana Drozga izenačil kapetan Kopitar, za zmago s 3:2 pa je minuto pozneje ob igri z igralcem manj poskrbel Miha Verlič. Napadalec nemškega Bremerhavena je zadrsal okoli vrat gostov, nato pa se obrnil, sprožil ter presenetil italijanskega vratarja, ki mu je plošček spolzel med nogami.

Slovenci so tako po dveh pripravljalnih porazih (4:7 z Madžari, 2:3 z Italijani) pripravljalna srečanja končali z zmagovito popotnico. Z branilca Klemna Pretnarja je bila to stota reprezentančna tekma.

Ken Ograjenšek, ki je začel preobrat Slovencev, po zmagi nad Italijo:

Pomembna zmaga za samozavest

"Prva tretjina je bila dobra. Imeli smo veliko več od igre kot Italijani, v drugi nam je malo upadla koncentracija. Bolj smo bili osredotočeni na to, da bi igrali bolj fizično, na telo, a smo malo izpadli iz igre, ampak se mi zdi, da je najbolj pomembno to, da smo se na koncu zbrali v zadnji tretjini in prišli nazaj. Tik ob izteku power-playa smo dosegli zadetek z igralcem manj. Za samozavest je zelo pomembno, da smo to tekmo dobili. Vsa čast fantom, da so obrnili tekmo. Bila je pokazatelj značaja, česa vse smo sposobni," je po zmagi na zadnji pripravljalni tekmi razmišljal selektor Ivo Jan. "Za samozavest je zelo pomembno, da smo to tekmo dobili. Vsa čast fantom, da so obrnili." | Foto: Peter Podobnik/Sportida "Za samozavest je zelo pomembno, da smo to tekmo dobili. Vsa čast fantom, da so obrnili." Foto: Peter Podobnik/Sportida

V petek na letalo še trije železarji in dva zmaja

Selektor je po koncu finala državnega prvenstva sporočil končni seznam potnikov na svetovno prvenstvo. Odpadli so Anže Ropret, Jure Sotlar, Aljaž Predan, Miha Logar in Maks Selan.

Jan je zbJesenic vpoklical napadalce Luko Kalana, Tadeja Čimžarja in Davida Rodmana, iz Olimpije pa Žana Usa, ki bo nadomestil uradno poškodovanega Krošlja, in napadalca Miho Zajca. Odprava s tremi vratarji, sedmimi branilci in 13 napadalci bo na prvenstvo odpotovala v petek.

Slovenci bodo prvenstvo odprli v ponedeljek ob 16. uri, ko bodo igrali proti Kazahstanu.

Slovenska reprezentanca za svetovno prvenstvo

Vratarji: Matija Pintarič, Luka Gračnar, Žan Us

Branilci: Blaž Gregorc, Sabahudin Kovačević, Aleksandar Magovac, Matic Podlipnik, Klemen Pretnar, Jurij Repe, Miha Štebih

Napadalci: Tadej Čimžar, Jan Drozg, Boštjan Goličič, Andrej Hebar, Luka Kalan, Anže Kopitar, Anže Kuralt, Ken Ograjenšek, Žiga Pance, David Rodman, Robert Sabolič, Miha Verlič, Miha Zajc

Pripravljalne tekme slovenske reprezentance:

Četrtek, 25. april, Bled,Slovenija : Italija 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
0:1 Deluca 26. (Marchetti), 0:2 Insam 44. (PP1) (D. Kostner, Miceli), 1:2 Ograjenšek 46. (Kuralt, Verlič), 2:2 Kopitar 54. (Drozg, Sabolič), 3:2 Verlič (SH) (Ograjenšek)

Postava Slovenija: Gračnar, Pintarič; Ž. Pance, Kopitar, Sabolič, Kovačević, Podlipnik; Kuralt, Verlič, Ograjenšek, Gregorc, Magovac; Drozg, Goličič, Predan, Pretnar, Repe; Sotlar, Hebar, Ropret, Štebih, Logar

Postava Italija: Vallini, De Filippo Roja; Bardaro, Deluca, Frigo, Glira, Goi, Hochkofler, Insam, D. Kostner, S. Kostner, Lambacher, Marchetti, McMonagle, Miceli, Morini, Pavlu, Ramoser, Rosa Gonzales, Tauferer, Trivellato, Zanatta

Sreda, 24. april, Bled
Slovenija : Italija 2:3  (0:2, 1:1, 1:0)
Hebar 33. (Pretnar, Repe), Kovačević 59. (PP1) (Kopitar, Sabolič); Insam 16. (McMonagle, Miceli), Ramoser 20. (Hochkofler), 37. (S. Kostner);

Postava Slovenija: Krošelj, Pintarič; Ž. Pance, Kopitar, Sabolič, Kovačević, Podlipnik; Kuralt, Verlič, Ograjenšek, Gregorc, Magovac; Drozg, Goličič, Predan, Pretnar, Repe; Sotlar, Hebar, Ropret, Štebih, Logar; Selan
Postava Italija: Bernard, De Filippo Roja; Bardaro, Deluca, Frigo, Glira, Goi, Hochkofler, Insam, D. Kostner, S. Kostner, Lambacher, Marchetti, McMonagle, Miceli, Miglioranzi, Morini, Pavlu, Ramoser, Rosa Gonzales, Tauferer, Trivellato, Zanatta

Sreda, 17. april, Budimpešta
Madžarska : Slovenija 7:4 (3:1, 4:2, 0:1)
Strelci: 1:0 Erdely 4. (Gallo, Hari), 2:0 Wehrs 4. (Sofron, Sziranyi), 3:0 G. Nagy 15. (Sarauer, Sofron), 3:1 Sabolič 17. (PP1), 4:1 Hari 21. (Gallo), 4:2 Selan 23. (Repe, Ropret, PP1), 4:3 Verlič 29. (Goličič), 5:3 Benk 29. (Bodo, Terbocs), 6:3 Erdely 35. (Wehrs, Hari), 7:3 Hari (Gallo, Erdely), 7:4 Hebar 48. (Kuralt, Ograjenšek)