Anže Kopitar Anže Kopitar

Petek, 17. 2. 2012, 19.50

Muršak z Detroitom do nove zmage in vodstva v ligi

V noči na soboto je bilo v hokejski ligi NHL sedem tekem. Jan Muršak (Detroit Red Wings) je na domačem terenu premagal Nashville Predators. Winnipeg Jets presenetili branilce naslova iz Bostona.

Hokejisti Detroita s slovenskim reprezentantom Janom Muršakom so v noči na soboto dosegli že 22. zaporedno zmago na domačem igrišču v ligi NHL, potem ko so z 2:1 odpravili Nashville. Muršakova strelska statistika je ostala prazna, na ledu pa je prebil devet minut. Odločilni gol na tekmi je šest sekund pred koncem dosegel Pavel Dacjuk, ki je bil podajalec tudi pri prvem golu, ki ga je dosegel Johan Franzen. Za goste je bil v drugi tretjini po napaki domače obrambe uspešen Nick Spaling.

Zadnji gol je bil prava mojstrovina Dacjuka, ki je po lepi podaji Zetterberga, ta je s tem dosegel 600. strelsko točko v ligi, po samostojnem prodoru zatresel nasprotno mrežo. "Podaja je bila perfektna, sam pa sem le pohitel proti golu in strelja, saj nisem natančno vedel, koliko je še do konca," je po tekmi povedal Dacjuk in priznal, da je imel tudi kanček športne sreče.

Detroit je z 22. zaporedno zmago izenačil nov rekord, saj je ujel dosežek Bostona iz sezon 1929/30, ko so hokejisti Bostona v dve sezonah prav tako vknjižili 22. zaporednih zmag na domačem ledu. Obenem se je Detroit z zmago in novima točkama vnovič povzpel tudi na prvo mesto v ligi.

Drugi slovenski hokejist v ligi NHL, Anže Kopitar, je bil tokrat prost, danes pa ga na domačem ledu z Los Angelesom čaka dvoboj s Calgaryjem, neposrednim tekmecem za končnico.

Na tekmah je bilo tudi nekaj presenečenj. Carolina, zadnjeuvrščena ekipa vzhoda, je doma s 3:2 ugnala San Jose, vodilno moštvo "Kopitarjeve" pacifiške divizije, Winnipeg je s 4:2 premagal drugo ekipo vzhoda Boston in se spet približal vodilni osmerici,ki se bo uvrstila v končnico, v medsebojnem dvoboju za končnico pa je položaj popravil tudi Washington z zmago z 2:1 na gostovanju proti Floridi.

Liga NHL, 17. februar:

Carolina Hurricanes : San Jose Sharks 3:2 Skinner, Faulk, Jokinen; BOyle, Burns

New Jersey Devils : Anaheim Ducks 3:2* Henrique, Ponikarovski; Perry , Brookbank

Buffalo Sabres : Montreal Canadiens 3:4* Regehr, Myers, Ennis; Kaberle, Gomez, Campoli

Detroit Red Wings : Nashville Predators 2:1 Franzen, Datsyuk, Muršak brez točke v 9 minutah; Spaling

Florida Panthers : Washington Capitals 1:2 Fleischmann; Ovečkin, Semin

Winnipeg Jets : Boston Bruins 4:2 Burmistrov, Wheeler, Little 2x; Caron, Krejči

Edmonton Oilers : Colorado Avalanche 1:3 Jones; Johnson, Olver, Landeskog