Liga NHL, 5. februar

Kosmatinci v gosteh do pete zaporedne zmage in prestola lige NHL #video

Boston Bruins | Igralci Boston Briuns so se zavihteli na sam vrh lige NHL.  | Foto Getty Images

Igralci Boston Briuns so se zavihteli na sam vrh lige NHL.

Hokejisti Boston Bruins so v gosteh pri Chicago BlackHawks po podaljšku zmagali z 2:1. Z zmago so kosmatinci prevzeli prvo mesto v vzhodni konferenci pred Washington Capitals, to pa pomeni tudi, da so v tem trenutku najboljša ekipa lige. Junak večera je bil Charlie McAvoy, ki je zadel po 1:19 minute podaljška.

Boston Bruins so po odločilnem golu branilca McAvoya, 15. v karieri, prišli do pete zaporedne zmage.

"To je bilo res nekaj posebnega," je po zmagi nasmejano dejal prvi mož tekme, ki so ga soigralci po zadetku položili na tla z objemi veselja: "Po kakšnih 30 sekundah na tleh sem skomignil z rameni in si rekel le: 'Očitno bomo danes ostali kar v Chicagu.'"

Vrhunci obračuna med Chicago BlackHawks in Boston Bruins (1:2 po podaljšku):

Na edini preostali tekmi večera so rangerji v domačem Madison Square Gardnu s 5:3 premagali Toronto Maple Leafs. Chris Kreider in Mika Zibanejad sta zadela v razmiku šestih sekund proti koncu uvodne tretjine in poskrbela za lepo prednost domače ekipe, ki jo je ta zadržala do konca.

Kreider in Zibanejad sta vsak k zmagi prispevala zadetek in podajo, Pavel Buchnevich je dosegel gol in dve podaji, po enkrat sta zadela še Filip Chytil in Greg McKegg. Novinec, vratar Igor Šesterkin je v petem nastopu to sezono zbral 27 obramb.