Nedelja, 29. 12. 2019, 7.49

Liga NHL, 28. december

Razpoloženi Anže Kopitar in še en poraz Kraljev #video

Anže Kopitar | Foto Gulliver/Getty Images

Anže Kopitar in LA Kings so v noči na nedeljo v ligi NHL v gosteh igrali proti Vancouver Canucks in izgubili s 3:2. Anže Kopitar je bil na tekmi zelo razpoložen, potem ko je dosegel dve točki.

V noči na soboto so LA Kings v San Joseju premagali Morske pse, dan pozneje pa so Kralji led zapustili sklonjenih glav. Sicer je bil na tekmi zelo uspešen slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je na tekmi dosegel prvi gol za Kralje, pri drugem golu pa je prispeval podajo. Hrušičan je tokrat na ledu prebil dobrih 23 minut (23:28).

Tekmo so bolje začeli domači hokejisti, ki so v prvi tretjini povedli z 2:0. Za to sta bila zaslužna Jake Virtanen, ki je zadel v 11. minuti, slabe pol minute pred koncem uvodne tretjine pa je zadel še Tyler Motte.

Kopitar zadel v drugi tretjini

V drugi tretjini je edini gol zadel naš Anže Kopitar ter dosegel 15. gol v tej sezoni. Na 2:2 je v zadnji četrtini izenačil Tyler Toffoli. Odločilen gol za zmago pa je za domačo ekipo dosegel Elias Pettersson.

Kralji so še vedno prikovani na zadnje mesto zahodne konference. V tej sezoni so zbrali 16 zmag in 25 porazov in imajo 36 točk.