Liga NHL, 23. december

Kralji hitro pokleknili, nova točka Kopitarja #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je moral priznati premoč vodilni zasedbi lige NHL. | Foto Reuters

Anže Kopitar je moral priznati premoč vodilni zasedbi lige NHL.

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi Anže Kopitar, se na božični premor v severnoameriški ligi NHL odpravljajo s slabo popotnico. Na domačem ledu v Staples Centru so kralji namreč visoko, z 1:4 izgubili proti prvakom St. Louis Blues. Brayden Schenn se je za goste izkazal z dvema goloma, Blues pa so prišli še do šeste zmage v nizu. Vsi zadetki so bili doseženi že v prvi tretjini.

Vince Dunn je k zmagi zadnjih dobitnikov Stanleyjevega pokala in najboljše ekipe zahodne konference dodal zadetek in podajo, Jaden Schwartz pa je dodal še en gol. Vratar gostov Jordan Binnington je zbral 29 obramb, Alex Pietrangelo in David Perron sta vsak k zmagi dodala še po dve podaji.

Vrhunci dvoboja v Los Angelesu:

Za gostitelje, ki so izgubili še tretjič zaporedoma, je edini gol z igralcem več na ledu dosegel Alex Iafallo, vratar Jonathan Quick je zaustavil 24 strelov, njegov stanovski kolega Jordan Binnington, ki je branil prvič po 16. decembru, pa 29.

Spet je do točke prišel tudi Anže Kopitar, ki je bil podajalec pri zadetku Iafalla, ko je ta preusmeril poskus Drewa Doughtyja. To je bila zadnja tekma za obe moštvi pred tridnevnim zimskim premorom. Kralji so izgubili tri tekme zapored in ostajajo na dnu zahodne konference.

Naslednja tekma kralje čaka v noči na soboto, ko bodo gostovali pri kalifornijskih tekmecih San Jose Sharks.