Boston Bruins Vegas Golden Knights Vancouver Canucks liga NHL

Četrtek, 23. 11. 2023, 8.54

Liga NHL, 22. november

Vodilni ekipi zahoda in vzhoda zmagovito

Boston Bruins | Branilec Derek Forbort in vratar Bostona Linus Ullmark po zmagi nad Florido. | Foto Reuters

Branilec Derek Forbort in vratar Bostona Linus Ullmark po zmagi nad Florido.

V noči na četrtek je bilo v najmočnejši hokejski ligi na svetu odigranih kar 14 tekem. Na delu je bilo 28 od 32 moštev lige NHL, med tistimi redkimi, ki so imeli prost večer pred zahvalnim dnem, so bili tudi Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja. Hokejisti Bostona na vzhodu in branilci naslova Vegas Knights na zahodu ostajajo vodilni v novi sezoni lige NHL.

Los Angeles Kings, Anže Kopitar
Sportal Izjemni Kopitar se ne ustavlja #video

Boston je ponoči gostoval pri zmagovalcih vzhoda in finalistih lanskega prvenstva na Floridi ter zmagal s 3:1, s čimer je z 31 točkami po 18 nastopih tudi vodilna ekipa lige. Eden glavnih junakov tekme je bil gostujoči vratar Linus Ullmark s 27 obrambami, na drugi strani jih je Sergej Bobrovski zbral 22.

Gostje so povedli po golu Charlieja Coyla v prvem delu, a je v drugi izenačil Anton Lundell. Tekmo sta odločila Johnny Beecher in Jake DeBrusk, ki sta med 12. in 15. minuto v treh minutah in petih sekundah zadela za končnih 3:1.

Več dela so imeli vitezi iz ameriške metropole igralništva, ki so šele po podaljšku slavili na gostovanju v Dallasu z 2:1 in s točko manj vodijo na zahodu. Tekmo je ob koncu druge minute podaljška odločil Jack Eichel.

Pred tem so gostje v prvem delu izkoristili prednost igralca več na ledu, ko je zadel Michael Amadio, v drugem je poravnal Roope Hintz.

Anže Kopitar bo v noči na soboto gostoval v Anaheimu. | Foto: Reuters Anže Kopitar bo v noči na soboto gostoval v Anaheimu. Foto: Reuters

Los Angeles z Anžetom Kopitarjem je že na krajšem odmoru, saj ponoči ni igral, liga pa bo zaradi zahvalnega dne v ZDA danes počivala. Že v petek bodo kralji, ti so na zahodu na visokem četrtem mestu, odpotovali na kalifornijski derbi v bližnji Anaheim na jugovzhodu širšega mestnega območja.