Vegas Golden Knights Pittsburgh Penguins liga NHL NHL

Ponedeljek, 20. 11. 2023, 7.56

Liga NHL, 19. november

Nedeljkovic zaustavil prvake

Alex Nedeljkovic | Vratar Alex Nedeljkovic je blestel ob zmagi Pittsburgha. | Foto Reuters

Vratar Alex Nedeljkovic je blestel ob zmagi Pittsburgha.

Vodilna ekipa zahodne konference lige NHL Vegas Golden Knights je na gostovanju pri Pittsburghu izgubila z 0:3, branilcem naslova je težave povzročal vratar domačih Alex Nedeljkovic, ki je zaustavil vseh 37 strelov Vegasa. Zmagali so še Buffalo, Philadelphia in St. Louis Blues.

Aktualni prvaki so po porazu pri Philadelphii tokrat izgubili še pri Pittsburghu, ki je sezono začel skromno, a počasi napreduje po lestvici. Blestel je vratar Alex Nedeljkovic, ki se je ob vrnitvi po poškodbi spodnjega dela telesa izkazal s 37 obrambami. Prav nikomur v dresu Vegasa ga ni uspelo premagati. Ryan Graves je domače razveselil že po dobrih dveh minutah tekme, Noel Acciari je na sredini zvišal na 2:0, Jevgenij Malkin pa plošček za končnih 3:0 poslal v prazen gol, ko so gostje poskušali znižati s šestimi igralci v polju in brez čuvaja mreže.

Vse bolj so razpoloženi hokejisti Philadelphia Flyers, ki so za peto zaporedno zmago s 5:2 premagali Columbus Blue Jackets, Ryan Poehling je k zmagi prispeval gol in dve asistenci.

Philadelphia Flyers so vknjižili peto zaporedno zmago. | Foto: Reuters Philadelphia Flyers so vknjižili peto zaporedno zmago. Foto: Reuters

St. Louis Blues je za deveto zmago sezone v gosteh s 3:1 premagal Anaheim in mu zadal tretji zaporedni poraz, Buffalo pa je v izenačeni tekmi v Chicagu zmagal s 3:2, prekinil niz porazov in podaljšal negativno serijo domačih na štiri.