St. Louis Blues Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings NHL liga NHL

Nedelja, 19. 11. 2023, 7.00

LIGA NHL, 18. NOVEMBER

Kralji do domače zmage z izjemno prvo tretjino

Anže Kopitar Los Angeles Kings | Anže Kopitar z LA Kings do te tekme na domačem terenu še ni ujel prave forme. | Foto Reuters

Anže Kopitar z LA Kings do te tekme na domačem terenu še ni ujel prave forme.

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so na prejšnji tekmi v ligi NHL prekinili niz treh zaporednih porazov na domačem ledu, kjer so v nedeljo zjutraj igrali še s St. Louis Blues. In tudi te premagali, s 5:1, pri čemer so štiri gole dosegli v prvi tretjini.

Anže Kopitar
Sportal Kralji prekinili negativni niz na domačem ledu, Kopitar odločil tekmo #video

Anže Kopitar je v tej sezoni dosegel osem golov, skupno pa na 16 tekmah 16 točk. Tokrat je podal za prvi gol na tekmi. Tako je prišel do svoje 756. podaje v ligi NHL in sedaj le še za eno asistenco zaostaja za klubskim rekordom Marcela Dionneja.

Kralji so izvrstno začeli tekmo, že po dveh minutah in 25 sekundah je prvi gol zadel Quinton Byfield. Sledili so še trije goli v uvodni tretjini, najprej je bil uspešen Blake Lizotte, nato Adrian Kempe, ki je na tekmi dosegel še podajo, ter za 4:0 Pierre-Luc Dubois.

V drugi tretjini je edini gol zabil Kevin Fiala za 5:0, dobre štiri minute pred koncem je Jake Neighbours za končni izid edini premagal vratarja domačih Cama Talbota (29 obramb). Los Angeles je po deseti zmagi na 16 tekmah sezone peti najuspešnejši v ligi.

Kopitarjev soigralec Pierre-Luc Dubois je bil zelo zadovoljen, kako se je razpletla tekma: "Srečo imam, da sem nocoj lahko igral, sem zelo vesel, da sem zmagal tukaj. Mislim, da so nocoj vsi igrali dobro." Kralji so v pacifiški diviziji na tretjem mestu. Vegas Golden Knights vodijo z 28 točkami, Vancouver Canucks, ki so doživeli poraz s 3:4 proti Seattle Kraken, so drugi s 25 točkami, Los Angeles je tretji s 23.