Dornbirn HK Olimpija IceHL

Nedelja, 5. 12. 2021, 20.46

Liga ICEHL, 24. krog

Dornbirn v Tivoliju končal dolg negativni niz

HK Olimpija Dornbirn | Hokejisti Olimpije so z 1:3 izgubili z Dornbirnom, ki je v Tivoliju končal niz 12 zaporednih porazov. Junak gostov je bil vratar Felix Beck, sicer čuvaj mreže Bregenzerwalda v Alpski ligi. | Foto HKO/Sportida

Hokejisti vodilnega moštva ICEHL HK SŽ Olimpija so v soboto z 1:3 izgubili z 11. Dornbirnom, ki je v Tivoliju končal niz kar 12 porazov. Dunajčani so v gosteh premagali Pustertal. V nedeljo sta najbližja zasledovalca Fehervar in Salzburg zmagala.

Fehervar Alba Volan19
Sportal Kuraltovi znova najbližji zasledovalci Olimpije

Potem ko so ljubljanski hokejisti dosegli zaporedni zmagi nad Gradcem (7:2) in Salzburgom (3:2), so se tokrat v domači dvorani mučili proti do te tekme na lestvici predzadnjemu Dornbirnu. Avstrijsko moštvo, ki je v Tivoliju lahko računalo le na 16 igralcev v polju, je s čvrsto obrambo in oteževanjem prehoda v napadalno tretjino spravljalo v obup najboljše moštvo lige ICEHL in iz Tivolija na koncu odneslo tri točke za skok na enajsto mesto lestvice.

To je bila po kar 12 zaporednih porazih sedma zmaga v sezoni za Dornbirn, Olimpija pa je kljub osmemu porazu ostala na vrhu razpredelnice z najboljšim koeficientom (2,00), ki odloča za razvrstitev na lestvici po izstopu iz lige slovaške Bratislave.

Za Olimpijo je bil tokrat v Tivoliju nerešljiva uganka predvsem vratar Felix Beck, sicer vratar Bregenzerwalda v Alpski ligi, ki je četrtič branil v ICEHL, prvič to sezono. Ta je klonil šele ob 30. strelu, ko je na začetku 53. minute po lepi akciji in enem redkih uspešnih hitrih prehodov v obrambo tekmeca zadel branilec Miha Štebih.

Toda ko se je že zdelo, da bo domače zadetek za izenačenje sprostil, so si zmaji privoščili padec koncentracije, kar je izkoristil Philipp Pöschmann za vodstvo in, kot se je kasneje izkazalo, zmagoviti zadetek v 54. minuti. V prazno mrežo je minuto in 57 sekund pred koncem zadel še Kevin Macierzynski za končnih 3:1.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v torek v Celovcu. | Foto: HKO/Sportida Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v torek v Celovcu. Foto: HKO/Sportida

Junak dvoboja je bil zagotovo gostujoči čuvaj mreže Beck, ki je na koncu ustavil 32 strelov. Žan Us je na drugi strani zbral 20 obramb ob 22 strelih.

Prvič je Us klonil ob koncu prve tretjine, ko so hokejisti Dornbirna izkoristili eno od le dveh priložnosti z igralcem več na ledu. Sam Antonitsch je bil uspešen 69 sekund pred iztekom prve tretjine.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v torek, ko bodo gostovali v Celovcu pri KAC, ki je na lestvici peti.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v torek, ko se bo sploh prvič pomerila s Celovcem. Tekma bo na Koroškem.

Sobota, 4. december
HK SŽ Olimpija : Dornbirn 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
0:1 Antonitsch (Ružička,     Macierzynski, 19., PP1), 1:1 Štebih (Pance, Kalan, 53.), 1:2 Pöschmann (Antonitsch, Vandane, 43.), 1:3     Macierzynski (Schwinger, Ross, 59., EN)

Pustertal : Vienna Capitals 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Nedelja, 5. december
Bolzano : Graz 99ers 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Ken Ograjenšek (Graz) je z golom poskrbel za izenačenje v 21. minuti, sicer pa je petkrat streljal na vrata Bolzana.

Red Bull Salzburg : Innsbruck 6:3 (2:0, 2:3, 2:0)
Aljaža Predana ni bilo v kadru Salzburga.

Steinbach Black Wings Linz : Fehervar AV19 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Blaž Gregorc (Linz) je dvakrat streljal na gol; Anže Kuralt (Fehervar) je dosegel drugi gol za goste.

Orli Znojmo : EC KAC 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
Rok Tičar (KAC) je bil podajalec pri prvem golu Celovca v 2. minuti tekme, na vrata Znojma pa sprožil štiri strele, Andrej Tavželj (KAC) je odsedel eno malo kazen.

Lestvica

1. SŽ Olimpija         22 - 2,000 točke/tekmo (44 točk)
2. Fehervar             23 - 1,870 (43)
3. Salzburg             25 - 1,800 (45)
4. Vienna Capitals      23 - 1,739 (40)
5. VSV Beljak             21 - 1,714 (36)
6. KAC Celovec          23 - 1,696 (39)
..............................................
7. Innsbruck            20 - 1,600 (32)
8. Bolzano                  22 - 1,591 (35)
9. Orli Znojmo            22 - 1,364 (30)
10. Graz99ers             24 - 1,208 (29)
.................................................
11. Dornbirn             22 - 1,091 (24)
12. Pustertal            23 - 1,000 (23)
13. Black Wings Linz     24 - 0,917 (22)

*Kriterij za razvrstitev je povprečno število osvojenih točk na tekmo, zaokroženo na tri decimalke.

HK Olimpija : Graz 99ers