Thermometer Blue 0

liga EBEL Innsbruck Žiga Pance Aleš Kranjc Sabahudin Kovačević Miha Verlič Luka Gračnar

Nedelja, 22. 11. 2015, 14.48

Innsbruck se je znesel nad Olimpijo

Hokejisti Olimpije v gosteh pri Innsbrucku niso uspeli prekiniti negativnega niza porazov. To je bil že sedmi po vrsti. Tirolci so po devetih tekmah končno zmagali.

Zadnji moštvi lestvici sta imeli petkov večer prost, tokrat pa sta palice prekrižali na Tirolskem. Olimpija, tako kot Innsbruck sta imela slabo nedavno bilanco, saj so Ljubljančani izgubili šestkrat zapored, Tirolci, pa kar devetkrat. Slednjih je z visoko zmago z 8:1 uspelo prekiniti negativni niz.Zmaji po sobotnem gostovanju drugo tekmo v 24 urah igrajo v nedeljo pri Dornbirnu.

Gračnarjev (22 obramb) Salzburg je po petkovi zmagi nad Dunajem izgubil na Madžarskem.

Pance in Verlič zabijala, Gračnar branil odlično

Beljak Žige Panceta in Mihe Verliča je na gostovanju ugnal Sapo Fehervar s 4:2. Tri zadetke sta prispevala slovenska napadalca - Verlič je zadel za vodstvi z 1:0 in z 2:1, Pance pa za 4:1. Korošci, ki si želijo neposredno v končnico, so prišli do pomembnih treh točk.

Salzburg Luke Gračnarja si je šesto zaporedno zmago priigral v avstrijski prestolnici, kjer na Klemna Pretnarja ne računajo več. Naš vratar je ob zmagi branil vso tekmo in se spet izkazal, zaustavil je kar 42 od 43 strelov.

Gradec branilcev Sabahudina Kovačevića in Aleša Kranjca je pri Bolzanu izgubil tesno, z 1:2. Celovčani so v gosteh visoko premagali vodilni Linz (6:2) in skočili na tretje mesto, Znojmo pa je s 3:0 odpravil Dornbirn.