Sreda, 21. 2. 2024, 21.14

2 meseca

ICEHL, 21. februar

V Hali Tivoli preobrat Fehervarja, Beljak do pomembne zmage

V predzadnjem krogu rednega dela hokejske lige ICE je HK SŽ Olimpija pa v domači Hali Tivoli s 3:6 izgubila obračun z moštvom Hydra Fehervar AV19, za katerega uspešno igra tudi slovenski legionar Anže Kuralt. Madžarska ekipa si je že pred časom zagotovila neposredno uvrstitev v četrtfinale, do konca rednega dela mora le še ubraniti drugo mesto na lestvici pred Salzburgom. Ljubljančani bodo morali v dodatne boje za četrtfinale.

HK Olimpija
Sportal Najvišji poraz Olimpije v sezoni

Zmaji so tekmo v Hali Tivoli odprli bolj podjetno od madžarskih tekmecev in z zadetkoma Jana Ćosića in Trevorja Goocha povedli z 2:0. Istvan Bartalis je v 17. minuti znižal zaostanek gostov, Aljaž Predan pa je poskrbel, da so Ljubljančani na prvi odmor vseeno odšli z dvema goloma prednosti. V nadaljevanju tekme pa so na tivolskem ledu zavladali gostje, Leavens je v tretji minuti druge tretjine zmanjšal zaostanek, Laberge je v 39. minuti tekmo izenačil, Robertson pa Fehervar popeljal v vodstvo. V zadnji tretjini sta zadela še Leavens in Atkinson za končnih 6:3 za Fehervar. Ta je z 92 točkami drugi na lestvici, pred Salzburgom, ki se je danes znesel nad Dunajem ima dve točki prednosti. Varno na prvem mestu je celovški KAC, ki ima neulovljivi 102 točki, v tem krogu pa je bil prost.

Lukaš Horak je ubranil 27 strelov na svoja vrata, Ljubljančani so na gol Olivierja Royja sprožili 26 strelov.

Neposredno se v končnico uvrsti prvih šest moštev rednega dela lige, tista na mestih med sedmim in desetim pa se podajo v dodatne boje za preostali četrtfinalni vstopnici. Ljubljančani bodo igrali dodatne boje za četrtfinale. Trenutno so na devetem mestu.

Do konca rednega dela se zanje prav veliko ne more več spremeniti, po današnji tekmi s Fehervarjem jih v petek čaka le še gostovanje v Linzu, ta pa si je danes z zmago nad že odpisanim Asiagom že zagotovil mesto v četrtfinalu. Tudi beljaški VSV, ki ga kot glavni trener vodi Marcel Rodman, pomočnik pa je njegov mlajši brat David, je danes prišel do izjemno pomembne zmage nad neposrednim tekmecem za končno šesto mesto Innsbruckom.