HK RST-Pellet CELJE Alpska liga

Četrtek, 17. 10. 2024, 21.37

Alpska liga, 17. oktober

Celjani po preobratu izgubili

HK RST-Pellet Celje | Celjani so proti Vipitenu vodili s 3:0, na koncu pa izgubili s 4:6. | Foto www.alesfevzer.com

Celjani so proti Vipitenu vodili s 3:0, na koncu pa izgubili s 4:6.

Hokejisti HK RST-Pellet Celje so na domačem ledu lovili četrto zaporedno alpsko zmago, a so jim jo preprečili člani Vipitena. Celjanom je sicer dobro kazalo, v začetku druge tretjine so vodili s 3:0, na koncu pa izgubili s 4:6. Gostje so štiri gole dosegli v zadnji tretjini, zadnjega v nebranjeno mrežo.

HDD Jesenice
Sportal Jeseničani po preobratu do zmage nad Cortino, Celjani slavili v Italiji

Po dveh zaporednih zmagah, v slovenskem obračunu so premagali Jeseničane, potem pa v gosteh po podaljšku še Val Gardeno, je danes kazalo na nov uspeh celjske zasedbe.

Celjani so odlično začeli dvoboj, v osmi minuti je zadel Mikuš Mintautiškis. Še pred koncem prve tretjine je vodstvo povišal Mark Sojer, kmalu na začetku druge tretjine pa je Jure Sotlar zadel že za 3:0.

A visokega vodstva domači niso znali zadržati. Južnotirolska ekipa se je vrnila v igro z dvema zadetkoma v 28. in 30. minuti, a je nato Nik Širovnik v 42. spet poskrbel za +2.

Toda to je bil zadnji zadetek domačih. Vipiteno je v 46. minuti znižal, v 39. izenačil, v 56. pa prvič na tekmi povedel. V zadnji minuti pa so gostje nato ob celjski igri brez vratarja Jake Gajška zadeli še enkrat za končnih 6:4.

Celjani bodo naslednjo tekmo igrali v nedeljo v Cortini, na lestvici so zdaj na devetem mestu z devetimi točkami.