HDD Jesenice HK Olimpija Alpska liga

Torek, 17. 12. 2019, 23.00

alpska liga, 17. december

Olimpija brez težav, Jeseničani se tolčejo po glavi

500. večni derbi: HK SŽ Olimpija - HDD Sij Acroni Jesenice | Jeseničani gostijo drugo ekipo Salzburga, Olimpija gostuje pri drugi ekipi Celovca. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Jeseničani gostijo drugo ekipo Salzburga, Olimpija gostuje pri drugi ekipi Celovca.

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige v gosteh premagali drugo zasedbo celovške ekipe KAC s 6:3, rojaki iz Jesenic pa so po podaljšku izgubili z ekipo Red Bull Juniors s 3:4, potem ko so še deset sekund pred koncem rednega dela vodili.

HK Olimpija Linz Gregor Polončič
Sportal Gregor Polončič: Kritikom nimam česa dokazovati, lahko se dokažem le sebi #video

Zmaji so gostovali pri drugi zasedbi celovške ekipe, s katero so imeli še neporavnane račune. Celovčani so namreč v prvem krogu nove sezone presenetili branilce naslova in v Ljubljani zmagali z 1:0. Tokrat si podobnega spodrsljaja zmaji niso privoščili, v prvi tretjini so povedli z zadetkoma Gala Korena in Žige Pešuta. Na polovici tekme so vodili že s 4:1, še dva gola sta dosegla Pešut in Miha Logar. Pozneje so Ljubljančani le ohranjali prednost, za 5:2 je zadel Sašo Rajsar še pred drugim odmorom, zmago pa je z zadetkom za 6:3 potrdil Koren v 51. minuti.

Deset sekund pred koncem zapravili zmago

Po zadetku Andreja Tavžlja so Jeseničani vodili že z 2:0. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Po zadetku Andreja Tavžlja so Jeseničani vodili že z 2:0. Foto: Peter Podobnik/Sportida Povsem drugačno vzdušje je bilo pri Železarjih. Z mladimi Rdečimi biki so se merili že konec oktobra in v gosteh zmagali po podaljšku. Tudi druga medsebojna tekma se je končala po dodatnem delu igre in z zmago gostov, a takšen razplet lahko domači le obžalujejo. V rokah so imeli namreč zmago po rednem delu, pa so jo, kot že nekajkrat v sezoni, zapravili tik pred koncem. Tokrat jim je za uspeh zmanjkalo deset sekund, toliko je namreč ostalo do konca tekme, ko je Paul Huber poskrbel za izenačenje na 3:3. Isti igralec pa je nato z zadetkom v 62. minuti dokončno zapečatil usodo železarjev.

Pred tem so domači vodili z 2:0, zadela sta marko Djumić in Andrej Tavželj v drugi tretjini, ter s 3:2, ko je v 49. minuti Andrej Hebar poskrbel za zadnji jeseniški gol na tekmi.

Tako za Olimpijo kot Jesenice je bila torkova tekma generalka za naslednjo, ko bodo Železarji igrali drugi letošnji derbi s tekmeci iz Ljubljane. Večni derbi bo na sporedu v petek ob 19. uri v dvorani Podmežakla.