HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 14. 10. 2021, 21.48

alpska liga, 14. oktober

Zell am See končal zmagoviti niz Jesenic

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija Nik Zupančič | Hokejisti Jesenic so na gostovanju pri Zell am Seeju izgubili s 4:5.  | Foto Peter Podobnik/Sportida

Hokejisti Jesenic so na gostovanju pri Zell am Seeju izgubili s 4:5.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, ki so v torek v okviru državnega prvenstva na kolena spravili HK SŽ Olimpija, so na gostovanju pri Zell am Seeju neuspešno lovili deseto zaporedno alpsko zmago. Avstrijci so zmagali s 5:4, vodilni železarji pa prvič v alpski sezoni niso vknjižili točke.

HDD Sij Acroni Jesenice HK Olimpija
Sportal Jeseničanom večni derbi, Šved zaklenil vrata
HDD Jesenice HK Olimpija pokal slovenije, finale
Sportal Nik Zupančič: Če želiš take tekme zmagovati, je treba vklopiti tudi dovolj emocij

Jeseničani so na gostovanju pri Zell am Seeju, ki ga vodi Jaka Avgustinčič, povedli v 8. minuti. Natančen je bil Žiga Urukalo. A vodstvo ni trajalo dolgo, že minuto in pol pozneje so gostitelji ob igralcu več ugnali vratarja železarjev Žigo Kogovška (njegova menjava je bil Urban Avsenik, junak zmage nad Olimpijo Oscar Fröberg tokrat ni bil v postavi) in izenačili, v začetku druge tretjine pa prvič na tekmi povedli. A tudi domači se niso veselili dolgo, izenačil je Eetu Elo.

Dobro minuto pred iztekom druge tretjine je Kogovšek klonil tretjič, v 48. minuti je avstrijski kolektiv ušel na +2 (4:2). Železarji so prek Urukala v 56. minuti v power-playu znižali, Sašo Rajsar pa je dve minuti in pol pred koncem zadel za izenačenje. A njegov zadetek ni bil dovolj za vsaj točko, v zadnji minuti je namreč Zell am See zadel za zmago in končal niz devetih jeseniških zmag v Alpski ligi.

Varovanci Nika Zupančiča kljub porazu ostajajo vodilno moštvo tekmovanja. Nova tekma jih čaka v nedeljo čaka v Val Gardeni, potem pa bodo imeli v regionalnem tekmovanju premor, saj bodo naslednji teden nastopili na turnirju celinskega pokala v Franciji.