Dvoršakova do prve zmage na tekmah za svetovni pokal

Živa Dvoršak v New Delhiju do prve zmage in kvote za OI v Tokiu

1

Živa Dvoršak | Foto Getty Images

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na današnji tekmi za svetovni pokal v New Delhiju osvojila prvo mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov in osvojila kvoto za nastop na letošnjih poletnih olimpijskih igrah v Tokiu.

Dvoršakova je v Indiji dosegla prvo zmago na tekmah za svetovni pokal. V današnjem strelskem maratonu je povsem zasenčila konkurenco. V velikem finalu je v klečem, ležečem in stoječem položaju zadela 457,1 kroga.

Drugo mesto je osvojila Švicarka Nina Christen (455,1), tretje pa Poljakinja Aneta Stankiewicz (443,5).

Uspeh 29-letne Dvoršakove, ki je doslej nastopila že na dveh olimpijskih igrah v Londonu 2012 in Rio de Janeiru 2016, je dopolnila Urška Kuharič, ki je v velikem finalu osmih najboljših strelk iz kvalifikacijskega dela zasedla šesto mesto (410,8).

Tretja slovenska strelka Klavdija Jerovšek se ni prebila v finale, v kvalifikacijah je s 1154 krogi zasedla 29. mesto.