Živa Dvoršak Urška Kuharič Klavdija Jerovšek

Nedelja, 21. 3. 2021, 12.55

new delhi, svetovni pokal

Slovenske strelke pete na ekipni tekmi

Živa Dvoršak | Živa Dvoršak je s kolegicami končala na petem mestu. | Foto Getty Images

Živa Dvoršak je s kolegicami končala na petem mestu.

Slovenske strelke Živa Dvoršak, Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek so na današnji ekipni tekmi svetovnega pokala z zračno puško na 10 m v New Delhiju osvojile peto mesto, potem ko so zadele 1871,6 kroga. Slovenkam je do preboja na četrto mesto in tekmo za bronasto kolajno zmanjkalo sedem krogov.

V ekipni konkurenci so se na prvem letošnjem tekmovanju za svetovni pokal z zračnim in malokalibrskim orožjem v Indiji za zmago pomerile strelke iz Danske in ZDA, smetano pa so pobrale evropske tekmovalke, ki so po točkah slavile s 16:8. V tekmi za tretje mesto so Poljakinje premagale Indijke s 17:7.

V sobotnem posamičnem finalu z zračno puško sta se na najvišji stopnički povzpeli strelki iz ZDA. Prva je bila Mary Tucker (251,5), druga Alison Weisz (250,4), tretje mesto pa je zasedla Madžarka Eszter Denes (230,2 kroga), ki je bila najboljša na petkovi kvalifikacijski tekmi.

Slovenske strelke se niso prebile v veliki finale osmih najboljših tekmovalk iz kvalifikacijskega dela tekmovanja. V petek je bila na posamični tekmi najboljša Ormožanka Urška Kuharič, ki je zadela 626,4 kroga in zasedla 14. mesto. Grosupeljčanka Klavdija Jerovšek (624,6) je osvojila 24., Ljubljančanka Živa Dvoršak (620,6) pa 32. mesto.

Vse tri naše strelke bodo v sredo, 24. marca, nastopile še v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov.