7.03

Tina Trstenjak Jesenko Četić

Četrtek, 29. 8. 2013, 7.03

V Riu na blazine Trstenjakova in Četić

Četrti dan svetovnega prvenstva v judu v Riu de Janeiru bosta slovenske barve branila Tina Trstenjak v kategoriji do 63 kg in Jesenko Četić v kategoriji do 81 kg.

V sredo je Vlora Beđeti v kategoriji do 57 kg osvojila bron, Rok Drakšič pa je bil v kategoriji do 73 kg sedmi.

Trstenjakova se bo v drugem krogu kategorije do 63 kg pomerila z zmagovalko dvoboja med Kolumbijko Diano Velasco in Avstrijko Kathrin Unterwurzacher. Debitant na svetovnih prvenstvih Četić bo v kategoriji do 81 kg uvodoma nastopil proti Japoncu Keiti Nagašimi. Zadnja slovenska borba bo v Riu v petek, na tatamiju bo Ana Velenšek v kategoriji do 78 kg. Čaka jo Britanka Natalie Powell.

V dvorani Maracanazinho, ki sprejme 11.800 gledalcev, nastopa 680 judoistov in judoistk iz 123 držav. Posamični del se bo končal v soboto, 31. avgusta, z najtežjimi borci v kategorijah nad 78 kg za ženske in do 78 kg ter nad 100 kg za moške brez slovenskega zastopstva. Slovencev ne bo niti na ekipni tekmi v nedeljo, 1. septembra.