Thermometer Blue 0,02

Koper gimnastika Tjaša Kysselef Adela Šajn

Petek, 31. 5. 2019, 19.24

Tjaša Kysselef in Adela Šajn v finale parterja v Kopru

Adela Šajn | Adela Šajn je končala na petem mestu v konkurenci 20 telovadk. | Foto Vid Ponikvar

Adela Šajn je končala na petem mestu v konkurenci 20 telovadk.

Drugi dan kvalifikacij svetovnega pokala v športni gimnastiki v Kopru sta si finalni nastop na parterju pritelovadili Slovenki Tjaša Kysselef in Adela Šajn. Kysselefova je prejela 12,850 točke, kar je bila najboljša ocena v današnjih kvalifikacijah, Šajnova (12,650) pa je končala na petem mestu v konkurenci 20 telovadk.

Alen Dimec, edini slovenski predstavnik v kvalifikacijah bradlje, je z oceno 12,400 točke osvojil 16. mesto, najboljši je bil Ciprčan Ilias Georgiu (14,300).

Brez finalnega nastopa na gredi sta ostali Šajnova in Gaja Žabnikar. Prva je z oceno 10,950 osvojila 20., druga pa z oceno 10,600 21. mesto. V kvalifikacijah je bila najboljša Madžarka Zsofia Kovacs (13,450).

V četrtek sta se v finale preskoka prebili Teja Belak in Kysselefova, drugi slovenski predstavniki pa so "obtičali" v kvalifikacijah. Najbližje se je finalnemu nastopu približal Jure Pavlica, ki je na konju z ročaji osvojil nehvaležno deveto mesto, Luka Kišek pa je zasedel 23. mesto. Jure Weingerl je na parterju osvojil 12., Luka Terbovšek 20., Luka Bojanc je kvalifikacije na krogih končal na 19. mestu.

Na Obali zavoljo zdravstvenih težav manjkata najboljša slovenska telovadca Sašo Bertoncelj in Rok Klavora.