Nedelja, 16. 4. 2023, 21.41

1 leto

Strelstvo, svetovni pokal, Lima

Ormožanka Urška Kuharič za las zgrešila finalni nastop v Limi

Urška Kuharič | Urška Kuharič je osvojila 13. mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov.  | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Urška Kuharič je osvojila 13. mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov.

Slovenska strelka Urška Kuharič je na današnji tekmi svetovnega pokala v Limi osvojila 13. mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov. Osemindvajsetletna Ormožanka je zadela 578 krogov in za krog zgrešila uvrstitev v finale. Dve leti mlajša Grosupeljčanka Klavdija Jerovšek je s 571 krogi tekmovanje končala na 33. mestu.

Urška Kuharič je na kvalifikacijski tekmi v klečečem položaju zadela 192, v ležečem in stoječem pa 193 krogov. Manj natančna je bila Klavdija Jerovšek, kleče je zadela 191, leže 193, stoje pa 187 krogov.

V kvalifikacijskem delu je bila najboljša Romunka Roxana Sidi s 588 krogi.

Najboljša slovenska strelka v zadnjem desetletju Živa Dvoršak je v soboto zablestela v perujski prestolnici in se uvrstila v veliki finale v disciplini zračna puška 10 metrov, kjer je nato zasedla osmo mesto. Današnje eliminacije v kraljevski strelski disciplini se niso razpletle po njenih željah, 31-letna Ljubljančanka je zadela 564 krogov, kar je bilo premalo za uvrstitev na kvalifikacijsko tekmo.

V ponedeljek bosta na letošnji četrti tekmi za svetovni pokal v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov nastopila tudi izkušena slovenska strelca Rajmond Debevec in Robert Markoja.

Na sobotni tekmi v zračni puški so poleg finalistke Dvoršak nastopile še štiri slovenske strelke. Sonja Benčina je osvojila 41., Kuharič 42., Urška Hrašovec 54., Jerovšek pa 59. mesto.