12. 8. 2022,
16.20

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,01

Nina Kostanjšek Filip-Matej Pfeifer Jaka Čas Nik Krebs München evropsko prvenstvo 2022 veslanje

Petek, 12. 8. 2022, 16.20

München, EP v veslanju, 2. dan

Nina Kostanjšek in Filip-Matej Pfeifer uspešna v repasažih

veslo veslanje | Foto Vid Ponikvar

Na evropskem prvenstvu v veslanju v Münchnu so danes nastopili trije slovenski čolni. Nina Kostanjšek si je v repasažu zagotovila mesto v polfinalu, prav tako Filip-Matej Pfeifer, medtem ko bo dvojec Jaka Čas in Nik Krebs nastopil v B finalu.

Skifistka Nina Kostanjšek (29 let) je v repasažu veslala veliko bolje kot v četrtek v predtekmovanju, ko je zasedla zadnje mesto v svoji skupini. Na progi je bila več kot pol minute hitrejša in je zasedla drugo mesto za domačinko Alexandro Föster, ki je bila hitrejša za tri sekunde.

Drugo mesto v repasažu je osvojil tudi 23-letni Filip-Matej Pfeifer, ki se je zadnje mesece ubadal s poškodbo rame. Očitno jo je uspešno saniral, saj ostaja v igri za visoka mesta. V cilj je pred njim z dvema sekundama prednosti prišel le Italijan Matteo Sartori.

Manj uspešna sta bila 22-letni Jaka Čas in leto starejši Nik Krebs, ki sta s precejšnim zaostankom zasedla četrto mesto v repasažu in bosta nastopila v finalu B.