gimnastika svetovno prvenstvo Nikolaj Božič

Torek, 1. 11. 2022, 8.01

Liverpool, svetovno prvenstvo v športni gimnastiki

Nikolaj Božič v kvalifikacijah končal v ozadju

Nikolaj Božič | Edini slovenski predstavnik v moški konkurenci na SP v Liverpoolu Nikolaj Božič je v kvalifikacijah na parterju osvojil 114. mesto.  | Foto Grega Valančič/Sportida

Devetnajstletni Nikolaj Božič je sinoči na 51. svetovnem prvenstvu v športni gimnastiki v Liverpoolu na parterju v kvalifikacijah končal na 114. mestu z 12 točkami. Bil je edini slovenski predstavnik v Angliji v moški konkurenci, med telovadkami pa je najvišjo uvrstitev dosegla Teja Belak, ki je v sobotnih kvalifikacije na preskoku končala na 15. mestu.

Enaindvajsetletna Lucija Hribar in 16-letna Zala Trtnik sta v kvalifikacijah mnogoboja zaključili nastope v nedeljo. Hribarjeva je bila 36., Trtnikova pa 56.

Za nastope je na prvenstvu prijavljenih več kot 400 tekmovalcev iz 74 držav, podelili bodo tudi prve vozovnice za olimpijske igre leta 2024 v Parizu.