7 let, 12 mesecev

Aleš Jalen Nik Krebs veslanje

Nedelja, 25. 5. 2014, 18.30

Mladi slovenski upi se z EP vračajo z bronom

Slovenski veslači Aleš Jalen, Kristjan Markovc, Nik Krebs in Vid Pugelj so na mladinskem evropskem prvenstvu v belgijskem Hazewinklu osvojili bronasto medaljo.

V velikem finalu dvojnih četvercev so zaostali le za posadkama Romunije in Italije, razlika med prvimi tremi pa je bila manj kot sekunda.

Slovenci so vodili vse do 1500 metrov, vseskozi pa sta največjo nevarnost predstavljali romunska in italijanska posadka, ki sta le malo zaostajali. Tudi preostale tri posadke niso popuščale in bile ves čas na razdalji dolžine čolna ali nekaj več. V silovitem zaključku tekme sta bili romunska in italijanska posadka močnejši od slovenske, razlike v cilju pa so bile majhne. Italijani so za zmagovalci Romuni zaostali le 0,10 sekunde, Slovenci pa 0,98 sekunde.

"Štartali smo tako, kot smo se dogovorili s trenerjem Janom Ilarjem, in sicer držati hitre Beloruse, ki smo jih imeli v sosednji progi. Nikogar se nismo bali, šli smo na polno in vodili skoraj celotno progo. V zadnjem delu so nas Romuni in Italijani ves čas lovili in bili močnejši v finišu. Tudi tu smo sicer poskušali, vendar se ni izšlo več kot za bron. Kljub temu smo zelo zadovoljni s tretjim mestom in z izpolnitvijo zadanega cilja," je povedal Pugelj.

Zarič je na tem prvenstvu nastopil v enojcu in zmagal v B-finalu ter tako zasedel skupno sedmo mesto, med dekleti sta Tinka Kersikla in Andreja Kekič v dvojnem dvojcu zasedli 17. mesto.

Veslači se bodo letos pomerili še na mladinskem SP v Hamburgu, in sicer avgusta, naslednja večja preizkušnja za mladince pa bo 59. mednarodna regata na Bledu, ki bo od 13. do 15. junija.