EP v Osijeku

Markoja za krog boljši od Debevca

Robert Markoja | Robert Markoja je bil tokrat pred Rajmondom Debevcem. | Foto Vid Ponikvar

Robert Markoja je bil tokrat pred Rajmondom Debevcem.

Na evropskem prvenstvu z zračnim, malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem ter puško šibrenico v Osijeku je zadnji dan tekmovanja za najboljši slovenski izid poskrbel Robert Markoja, ki je v odprti konkurenci v disciplini standardna puška trojni položaj na 300 metrov s 575 krogi zasedel 14. mesto.

Rajmond Debevec je bil po klečečem (197 krogov) in ležečem položaju (196) v samem vrhu, svojo uvrstitev pa je pokvaril v stoječem položaju, ko je zadel 181 krogov, kar mu je navrglo 15. mesto. Erik Kandare je s 567 krogi zasedel 17., edina slovenska tekmovalka v tej disciplini Urška Kuharič pa je tekmovanje s 560 krogi končala na 19. mestu.

Rajmond Debevec - Sydney 2000
Sportal Debevec, Markoja in Kandare do brona na ekipni tekmi EP

Zvečer še hitrostno streljanje

V disciplini malokalibrska pištola s središčnim vžigom na 25 metrov sta nastopila dva slovenska strelca. Peter Tkalec je s 556 krogi zasedel 35., Jan Hribar pa s 541 krogi končno 38. mesto. Po preciznem streljanju je bil Tkalec na 30. mestu, a je po hitrostrelnem nastopu nazadoval na razpredelnici, medtem ko je Hribar pridobil eno mesto.

Eno srebro in trije broni

Slovenija je na letošnjem EP osvojila štiri kolajne, od tega eno srebrnega ter tri bronastega leska. Na ekipni tekmi z zračno puško so Živa Dvoršak, Klavdija Jerovšek in Urška Kuharič osvojile srebrno odličje, slednja je bila bronasta tudi na posamični tekmi v disciplini velikokalibrska puška trojni položaj na 300 metrov.

Dve bronasti odličji je osvojil tudi Debevec, prvo na posamični tekmi v disciplini velikokalibrska puška leže na 300 metrov, drugo pa skupaj z Markojo in Kandaretom na ekipni tekmi v disciplini velikokalibrska puška trojni položaj na 300 metrov.