Kajuh-Slovan Namizni tenis

Sobota, 1. 6. 2024, 23.56

1. SNTL (ženske - finale)

Kajuh-Slovan tretjič zaporedoma najboljši v Sloveniji

Kajuh-Slovan Fužinar | Kajuh-Slovan je tretjič zapored osvojil državno prvenstvo. | Foto Miha Štamcar

Kajuh-Slovan je tretjič zapored osvojil državno prvenstvo.

Tudi v drugi finalni tekmi končnice državnega prvenstva v namiznem tenisu so aktualne državne prvakinje Kajuh-Slovan s 4:1 premagale Fužinar Inter Diskont. Za Ljubljančanke je to tretji zaporedni naslov državnih prvakinj, skupaj peti, Ravenčanke pa so ostale pri devetih.

namizni tenis, Savinja
Sportal Savinja do premiernega članskega namiznoteniškega naslova

Druga finalna tekma končnice je imela zelo podoben potek kot prva na Ravnah na Koroškem, vendar je v gostujoči ekipi namesto Polone Horvat v dvojicah z Nušo Kadiš igrala njena sestra Lea. Nekoliko spremenjena ravenska dvojica je v prvem nizu presenetil Laro Opeka in Tjašo Novak, ki sta nato drugi in tretji niz gladko dobili, zato pa se je četrti končal na razliko v njuno korist.

V igri posameznic je Lara Opeka samo še enkrat več potrdila, da je bila tudi v tej sezoni najboljša igralka v prvi slovenski ženski namiznoteniški ligi, saj je Polono Horvat premagala brez izgubljenega niza. Tako kot tudi Nuša Kadiš v naslednjem obračunu z Nušo Bolte, kar je bila edina zmaga za gostujočo ekipo, kajti Tjaša Novak je v treh nizih Lei Kadiš prepustila 14 točk. Nekaj več težav je proti Nuši Kadiš imela Opeka, ki je prvi niz dobila na deveti točki, drugega in tretjega pa na osmi.