Thermometer Blue 1,12

svetovno prvenstvo Mia Krampl Janja Garnbret Janja Garnbret

Nedelja, 6. 8. 2023, 13.40

Janja Garnbret je spet blestela v polfinalu

Janja Garnbret, Bern 2023, polfinale | Garnbret je v kvalifikacijah težavnosti kot edina osvojila vrhova obeh smeri ter se zanesljivo zavihtela v polfinale. | Foto Lena Drapella/IFSC

Garnbret je v kvalifikacijah težavnosti kot edina osvojila vrhova obeh smeri ter se zanesljivo zavihtela v polfinale.

Za Slovenkami je uspešen nastop v polfinalu težavnosti na svetovnem prvenstvu v športnem plezanju v Bernu. V večerni finale sta se uvrstili Janja Garnbret in Mia Krampl, Vita Lukan je za malenkost zgrešila finale. V polfinalu sta nastopili tudi debitantki na SP Sara Čopar in Lucija Tarkuš. Moški polfinale je bil brez slovenskega zastopstva.

Janja Garnbret, Bern 2023, polfinale | Foto: Lena Drapella/IFSC Foto: Lena Drapella/IFSC

Garnbret je v kvalifikacijah težavnosti kot edina osvojila vrhova obeh smeri ter se zanesljivo zavihtela v polfinale, v katerem tokrat ni posegla po vrhu smeri. Z višino 47 je osvojila drugi dosežek. Boljša od olimpijske šampionke v kombinaciji iz Slovenije iz dvakratne svetovne prvakinje v težavnosti je bila Japonka Ai Mori, ki je padla pod vrhom na višini 52. Tretje mesto polfinala je pripadlo Američanki Brooke Raboutou (44+).

Ai Mori | Foto: Lena Drapella/IFSC Ai Mori Foto: Lena Drapella/IFSC

Finale si je z osmim mestom zagotovila še ena Slovenka. Krampl, nekdanja svetovna podprvakinja v disciplini, je dosegla višino 36+, osmo mesto polfinala si je razdelila z olimpijsko podprvakinjo v kombinaciji Japonko Miho Nonaka.

Lukan, ki se je pred odhodom na SP v Brianconu veselila krstne zmage v svetovnem pokalu, je z višino 35+ poskrbela za 10. mesto.

Tarkuš (višina 32) in Čopar (27+) sta prvenstvo, na katerem sta nastopali zgolj v težavnosti, končali na 18. oziroma 21. mestu.

Mia Krampl | Foto: Lena Drapella/IFSC Mia Krampl Foto: Lena Drapella/IFSC

Za Janjo Garnbret še deveta uvrstitev v finale na SP

Garnbret, ki je zablestela v soboto, ko je z izjemno predstavo osvojila svoje tretje zlato na SP v balvanskem plezanju, je osvojila še deveto uvrstitev v finale na svetovnih prvenstvih, v katerem bo lovila osmo zlato odličje. V težavnosti je doslej s svetovnih prvenstev prinesla tri kolajne, dve zlati in eno srebrno. Ima pa tudi dve zlati v olimpijski kombinaciji.

Finale najboljše osmerice s tremi Slovenkami se bo začel ob 18.30.