5 let, 6 mesecev

plezanje Klemen Bečan

Petek, 14. 9. 2012, 15.17

Bečanu 13., Vidmarjevi 17. mesto

Na svetovnem prvenstvu v športnem plezanju sta Klemen Bečan in Maja Vidmar obtičala v polfinalu. Bečan je zasedel končno 13., Maja Vidmar se je poslovila s 17. mestom.

Vidmarjeva se je sicer že na dveh svetovnih prvenstvih povzpela na stopničke. Leta 2007 in 2009 je osvojila bron, lani na svetovnem prvenstvu v Arcu je bila 11., tokratno tekmovanje pa je končala na 17. mestu, daleč pod osmerico najboljših, ki se bodo merile v sobotnem finalu.

Bečan je v dvorani Bercy v polfinalu balvanov ponovil lanski dosežek s svetovnega prvenstva v Arcu, ko je zasedel 13. mesto. Trinajsto mesto je sicer njegov najboljši rezultat na svetovnih članskih prvenstvih. Dosežek iz balvanskega plezanja pa bo lahko še izboljšal v sobotnem polfinalu težavnosti.

V finale je sicer napredovalo le šest najboljših. Moški polfinale v balvanih je dobil Nemec Jan Hojer, tik za njim se je uvrstil večkratni zmagovalec skupnega seštevka svetovnega pokala v balvanih Avstrijec Kilian Fischhuber, Kanadčan Sean McColl je bil tretji, branilec naslova svetovnega prvaka iz Arca Rus Dimitrij Šarafudinov pa četrti. Pri ženskah v težavnosti je bila v polfinalu najboljša Južnokorejka Jain Kim, aktualna svetovna podprvakinja, druga je bila Avstrijka Johanna Ernst, tretja pa Japonka Momoka Oda. Branilka naslova Avstrijka Angela Eiter je bila četrta.

S tem se slovenski nastopi v Parizu še niso končali. Slovenija ima v dvorani Bercy še tri polfinaliste. Medtem ko v balvanih v ženski konkurenci ni slovenske predstavnice, saj je najboljša slovenska športna plezalka Mina Markovič zaradi poškodbe odpovedala Pariz, pa so si v četrtkovih kvalifikacijah polfinale v težavnosti v moški konkurenci priborili Bečan, Urban Primožič in Domen Škofic.