Thierry Neuville Esapekka Lappi Hyundai Ford Elfyn Evans Toyota Sebastien Ogier WRC reli

Reli Mehika, po 14. hitrostni preizkušnji

Vodilni trčil v električni drog, avtomobil zajeli plameni #video

Esapekka Lappi Hyundai reli Mehika | Esapekka Lappi | Foto Guliver Image

Esapekka Lappi

Po dobri polovici relija Mehika vodi Sebastien Ogier (Toyota), ki se mu tako nasmiha sedma zmaga na dirki, ki velja za eno najtežjih. To je na prvi sobotni hitrostni preizkušnji občutil takrat vodilni Esapekka Lappi (Hyundai), ki je trčil v električni drog. Njegov dirkalnik so zajeli plameni in zanj se je dirka končala.

reli Mehika Ott Tanak Ford
Sportal Tänak dobil nočni spektakel, nato doživel pravo katastrofo

Esapekka Lappi (Hyundai) je v petek zadržal prednost pred osemkratnim svetovnim prvakom Sebastienom Ogierjem (Toyota). Ločilo ju je dobrih pet sekund. "Kar malo presenečen sem, ampak vzamem," se je smejalo Fincu, ki je dobil pet od osmih petkovih hitrostnih preizkušenj. Elfyn Evans (Toyota) je na tretjem mestu zaostajal 30 sekund. Ott Tänak (M-Sport Ford) je že na prvem petkovem brzincu izgubil kar 12 minut (okvara na turbo polnilniku).

A sanj o Lappijevi drugi zmagi v svetovnem prvenstvu je bilo konec na prvi sobotni preizkušnji, skupno 10. od 23. Zdrsnil je s ceste in trčil v električni drog. Njegov avtomobil so zajeli plameni in hitrostno preizkušnjo so morali celo prekiniti. Podrt drog je namreč ležal prek ceste. Že pred tremi leti je Lappi reli Mehika končal v plamenih. "To bom težko prebavil. A po drugi strani, ko se boriš za zmago, moraš pritiskati do konca," je bil razočaran finski dirkač.

Sebastien Ogier | Foto: AP / Guliverimage Sebastien Ogier Foto: AP / Guliverimage Enajsti brzinec je nato dobil Ogier, naslednje tri sobotne pa Thierry Neuville (Hyundai), ki je z njimi zaostanek za Francozom zmanjšal za vsega dve sekundi. Po 14. hitrostni preizkušnji je imel tako Ogier lepo prednost pred Evansom na drugem mestu (+28,5) in 37,2 sekunde pred tretjim Neuvillom.

Sobotne popoldanske hitrostne preizkušnje večjih sprememb niso prinesle: prvo je dobil Ogier, drugo Neuville in zadnji dve Tänak, ki bo petkovih tehničnih težavah znova dirka, a nima več možnosti za visoko uvrstitev. Na 11. mestu ima skoraj 15 minut zaostanka. Po 19. hitrostnih preizkušnjah je tako Ogier vodil 35,8 sekunde pred Evansom in 40,01 pred Neuvilleom.

V nedeljo sledijo še zadnje štiri hitrostne preizkušnje.