0,13

termometer

Valtteri Bottas - Silverstone
Mercedesa tudi v Barceloni dominirata. Foto: Reuters

Na prvem prostem treningu dirkačev formule 1 pred nedeljsko dirko za veliko nagrado Španije v Barceloni je bil najhitrejši Finec Valtteri Bottas. Njegov moštveni kolega pri Mercedesu, Britanec Lewis Hamilton, je bil drugi (+ 0,039 sekunde). Tretji je bil zmagovalec zadnje dirke, Nizozemec Max Verstappen, v Red Bull Hondi (+ 0,939).

Četrto in peto mesto sta zasedla dirkača Ferrarija, Monačan Charles Leclerc (+ 1,185) in Nemec Sebastian Vettel (+ 1,196).

Na drugem treningu Hamilton pred Bottasom

Lewis Hamilton je bil najhitrejši na drugem prostem treningu, drugi pa Bottas. Finec je zaostal 0,287 sekunde, tretji je bil Nizozemec Max Verstappen (Red Bull, +0,821).

V skupnem seštevku svetovnega prvenstva je v prepričljivem vodstvu šestkratni svetovni prvak Hamilton. Pred drugouvrščenim Verstappnom ima trideset točk prednosti, Bottas je na tretjem mestu pri 73 točkah.

V soboto bodo kvalifikacije ob 15. uri.

Formula 1, Soči Sportal Rusi se ne dajo, pričakujejo več kot 30 tisoč gledalcev Verstappen - Silverstone Sportal Verstappen v Silverstonu prekinil letošnjo prevlado Mercedesa Valtteri Bottas Sportal Nič novega v Silverstonu, na vrhu Mercedes, Bottas pa tokrat pred Hamiltonom