19.27

Tim Gajser Tim Gajser Klemen Gerčar

Nedelja, 8. 6. 2014, 19.27

Tim Gajser v Semiču premagal Klemna Gerčarja

Tim Gajser je zmagovalec dirke državnega prvenstva v motokrosu v Semiču v najmočnejši kategoriji MX open.

Gajser je bil najhitrejši v obeh vožnjah, v katerih je premagal Klemna Gerčarja. Tretji na dirki je bil Theo Urbas. V kategoriji MX2 je bil najboljši Aljoša Molnar, do 125 ccm pa Jan Pancar.

Glavni mik dirke v Semiču je bila udeležba obeh najboljših slovenskih dirkačev, ki sicer nastopata tudi na najvišji ravni svetovnega motokrosa, v svetovnem prvenstvu (Gajser v razredu MX2, Gerčar v MXGP). V neposrednem obračunu je bil hitrejši mlajši Gajser in slavil v obeh vožnjah, Gerčar je obakrat pripeljal na drugo mesto.

"Zelo sem zadovoljen z vsem, kar se mi trenutno dogaja, tudi zaradi podpisa s Hondo. Zame je pomembno, da pridem na takšno dirko zaradi domačih navijačev, a vem, da se ne smem spuščati v kakšne nevarne dvoboje, saj so zame vendarle najpomembnejše dirke na tujem," je dejal zmagovalec Gajser, ki ga prihodnji konec tedna čaka nova postaja svetovnega prvenstva v italijanski Maggiori, prva dirka po podaljšanju pogodbe s tovarniško ekipo Honde, s katero bo sodeloval še vsaj dve leti. "To je bil dober trening pred SP v Maggiori, imel sem nekaj tehničnih težav z motorji, ki jih nisem mogel odpraviti, sem pa zadovoljen z vožnjo," je nastope ocenil Gerčar, ki je na tem prizorišču že zmagal, vendar v razredu MX3.

V šibkejših razredih so zmagali Aljoša Molnar v MX2 pred Anejem Dopliharjem in Janom Petričem, v razredu do 125 ccm Jan Pancar, do 85 ccm Maks Mausser, do 65 ccm Gašper Polajzer, do 50 ccm pa Mia Ribič.

Naslednja dirka za DP bo 25. junija v Slovenskih Konjicah.