Ponedeljek, 4. 4. 2022, 22.00

2 leti

VN Portugalske

Noro prehitevanje za prvo mesto s Timove perspektive #video

Tim Gajser | Tim Gajser je dobil drugo vožnjo na Portugalskem. Na dirki je osvojil drugo mesto. | Foto Honda Racing/ShotbyBavo

Tim Gajser je dobil drugo vožnjo na Portugalskem. Na dirki je osvojil drugo mesto.

Tim Gajser je z druge vožnje VN Portugalske objavil nekaj posnetkov kamere s svoje čelade. Poglejte, kako je z drznim manevrom prehitel Jorgeja Prada.

Tim Gajser Portugalska
Sportal Gajser z 2. mestom in rdečo številko povabil navijače v Trentino

Najprej dober štart, v 13. minuti prehitevanje, s katerim je povsem presenetil takrat vodilnega Jorgeja Prada (GasGas), in ciljni skok za četrto zmago na posamični vožnji v letošnji sezoni (od osmih). Za Timom Gajserjem (Honda) je še ena vrhunska dirka. Po treh zmagah s prvih treh dirk je tokratni grand prix končal na drugem mestu.

Gajser na peto dirko prvenstva MXGP odhaja s 186 točkami (od mogočih 200). Pred Pradom ima 21 točk prednosti. In naslednja dirka sledi že ta konec tedna. To bo VN Trentina na progi v Pietramurati pri Gardskem jezeru. Ob takšnih rezultatih Tima Gajserja je na prizorišču v nedeljo mogoče pričakovati več tisoč slovenskih navijačev.