VN Lombardije Honda Jeffrey Herlings MXGP Jorge Prado motokros Tim Gajser Tim Gajser

Nedelja, 6. 3. 2022, 17.02

VN Lombardije, Mantova

Tim Gajser zmagal tudi na drugi dirki sezone!

8

Tim Gajser, Mantova | Tim Gajser je zmagovalec druge dirke sezone. | Foto Guliverimage

Tim Gajser je zmagovalec druge dirke sezone.

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec druge dirke sezone svetovnega prvenstva v elitnem razredu MXGP. Na preizkušnji v italijanski Mantovi je bil drugi v prvi vožnji in zmagal v drugi. Z drugo zmago v tej sezoni se je še utrdil na vrhu seštevka.

Tim Gajser, zmagovalec uvodne dirke prejšnji teden v Veliki Britaniji in s tem nosilec rdeče startne številke vodilnega v SP, je v soboto dobil kvalifikacije, v nedeljo pa je večino prve vožnje vozil na drugem mestu. Pred njim je bil po boljšem startu Španec Jorge Prado, lovil pa ga je novinec v elitnem razredu Francoz Maxime Renaux, a neuspešno, tako da je vrstni red ostal nespremenjen do cilja te vožnje.

V drugi vožnji je Gajser startal še bolje in bil drugi, po napaki Švicarja Jeremyja Seewerja pa je hitro prišel do vodstva, ki ga ni več spustil iz rok. Prado se je v tej vožnji odrezal slabše, še najbližje je bil slovenskemu dirkaču Renaux, ki pa ni bil nevaren v boju za zmago na dirki.

Na dirki je bil skupno drugi Renaux, tretji pa Prado. Gajser ima zdaj v seštevku SP 94 točk, Prado je drugi z 82, Renaux pa tretji s 77.

Tim Gajser, Mantova | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Na uvodnih dirkah sezone še vedno ne nastopa svetovni prvak Nizozemec Jeffrey Herlings, ki se je poškodoval med pripravami.

V šibkejšem razredu MX2 je do novih točk prišel tudi slovenski dirkač Jan Pancar. V prvi vožnji je bil 19., v drugi na robu deseterice 11., skupno pa je to pomenilo 15. mesto na dirki in 12 novih točk. Zmagal je Belgijec Jago Geerts pred Italijanom Andreo Adamom in Nizozemcem Kayem de Wolfom.

Naslednja dirka v koledarju SP bo prva neevropska, dirkači bodo 20. marca nastopili v argentinski Villi La Angosturi.