GasGas Jorge Prado Jeffrey Herlings KTM Jan Pancar Honda Tim Gajser Tim Gajser MXGP motokros

Sobota, 29. 6. 2024, 10.50

1 dan, 9 ur

MXGP Indonezije, kvalifikacije

Ne le Gajser, z vrhunskim štartom tudi Pancar

Tim Gajser Honda Indonezija | Tim Gajser je pred dvema tednoma dobil VN Italije v Maggiori, kar je bila njegova druga zmaga sezone. | Foto Honda Racing/ShotbyBavo

Tim Gajser je pred dvema tednoma dobil VN Italije v Maggiori, kar je bila njegova druga zmaga sezone.

Kvalifikacijsko vožnjo na prvi od dveh dirk v Indoneziji je dobil Jeffrey Herlings, drugi je bil Jorge Prado in tretji Tim Gajser. Slovenski as je sicer najhitreje potegnil s štarta. Ta je izvrstno uspel tudi Janu Pancarju, ki je v prvi zavoj zapeljal kot peti. Vožnjo je končal na osmem mestu. Dirka bo v nedeljo ob 7.15 in 10.10 po srednjeevropskem času.

Tim Gajser Jacky Vimond
Sportal Kako je Gajser izboljšal štarte in kako mu pomaga Jacky Vimond #video

Enajsta in 12. postaja svetovnega prvenstva v motokrosu je indonezijski Lombok, kjer dirkajo ta in naslednji konec tedna. Na kvalifikacijskih vožnjah je bil v prvi polovici sezone najboljši Tim Gajser (Honda), saj jih je dobil kar pet. In to je 50 točk za tesno bitko za naslov prvaka s Jorgejem Pradom (GasGas) in Jeffreyjem Herlingsom (KTM). Pred prihodom v Indonezijo je imel slovenski as 34 točk prednosti pred Špancem in 71 pred Nizozemcem.

Jan Pancar je na nedavni VN Italije z osmim mestom dosegel svojo najboljšo uvrstitev v MXGP. | Foto: Guliverimage Jan Pancar je na nedavni VN Italije z osmim mestom dosegel svojo najboljšo uvrstitev v MXGP. Foto: Guliverimage Na zadnjih dveh velikih nagradah (Latvija in Italija) je Gajser dobil tri od šestih voženj. Tudi po zaslugi boljših štartov. O tem je pred odhodom v Indonezijo spregovoril v intervjuju za Sportal. In holeshot, najboljši štart mu je uspel tudi na kvalifikacijski vožnji na Lomboku. V prvi zavoj je zapeljal pred Herlingsom, Pradom, Jeremyjem Seewerjem (Kawasaki) in, pozor, Janom Pancarjem (TEM JP253 KTM). Tudi drugemu Slovencu v MXGP, najboljšemu zasebniku v prvenstvu, je uspel vrhunski štart. Pancar je bil že v vožnji na čas deveti. V Indoneziji mu bo nekoliko lažje osvojiti več točk, saj je zaradi večjih stroškov poti na dirki le 18 voznikov (15 takih, ki nastopajo na vseh dirkah prvenstva).

Oba Slovenca pa sta v drugi polovici vožnje nekaj izgubila. Gajserja sta prehitela Herlings in Prado (Tim je naredil nekaj manjših napak), Pancarja pa Calvin Vlaanderen (Yamaha), Kevin Horgmo (Honda) in Valentin Guillod (Honda).