Petek, 7. 5. 2021, 16.33

VN Španije, 1. in 2. prosti trening

Bottas najhitrejši na prvem treningu, Hamilton na drugem

Lewis Hamilton | Lewis Hamilton je bil na prvem prostem treningu pred VN Španije tretji, na drugem že prvi. | Foto Guliverimage

Finski dirkač Valtteri Bottas (Mercedes) je bil najhitrejši na prvem prostem treningu formule 1 pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva za veliko nagrado Španije. Njegov moštveni kolega, sedemkratni svetovni prvak Britanec Lewis Hamilton, je na dirkališču Catalunya dosegel tretji čas, na drugem prostem treningu pa je bil najhitrejši Hamilton.

Med oba Mercedesova dirkača se je na prvem prostem treningu vrinil Nizozemec Max Verstappen, ki dirka za Red Bull. Britanec Lando Norris (McLaren) je dosegel četrti čas treninga, za njim sta se zvrstila oba Ferrarija, Monačan Charles Leclerc in Španec Carlos Sainz.

Uvodni trening je bil sicer prekinjen za 16 minut, potem ko je Poljak Robert Kubica, ki je na tem treningu vozil za Alfa Romeo namesto Finca Kimija Räikkönena, zletel s steze in se zataknil v gramozu.

Drugi trening Hamiltonu

Lewis Hamilton pa je bil najhitrejši na drugem prostem treningu. Za 0,139 sekunde je bil hitrejši od moštvenega kolega, Finca Valtterija Bottasa, na tretjem mestu pa je Monačan Charles Leclerc (Ferrari) zaostal 0,165 sekunde.

Malce slabše je šlo tokrat Verstappnu, saj je z zaostankom 0,615 sekunde zasedel šele deveto mesto. Pri vrhu pa je bil dvakratni svetovni prvak, domačin Fernando Alonso (Alpine), ki je bil peti tik za moštvenim kolegom Estebanom Oconom.

V skupni razvrstitvi SP po treh od skupno 23 dirk vodi Hamilton, ki ima osem točk prednosti pred Verstappnom.

VN Španije bo na sporedu v nedeljo ob 15. uri, v soboto pa bo pred kvalifikacijami (15.00) še tretji prosti trening ob 12. uri.